Xhafka, kushëririt të tij/ Mbytu në votën tënde, haje atë m....

Xhafka, kushëririt të tij/ Mbytu në votën tënde, haje atë m....

12:35, 16/10/2019

Nga Agim Xhafka

E bëra një spiunllik që në mëngjes.

Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri im, do shkojë familjarisht në Francë për azil.

U qetësova kur më thanë, pa merak e bllokojmë në kufi.

Këtu të rrish byrazer, me mua t’i kalosh ditët pa ujë dhe netët pa drita.

Trafikun e çmendur e ajrin e helmuar ta përballojmë bashkë. Se më ngele te shtëpia dy javë rresht kur më thoje, voto rilindjen.

Tani mbytu në votën tënde,mos ia mbath se përherë do të të spiunoj.

Jo po që ta dish.  Haje tani atë mut që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë...

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sofia16/10/2019 15:55

O Zot sa kam qesh............

G.T.16/10/2019 13:22

Te lumte dora per shkrimin, shume domethenes, se keshtu e meritojme! Eshte nje keqardhje e madhe por realitet i hidhur...! Keshtu veprojme gjithmone...???

Arberi 16/10/2019 13:10

Jo vetem kusheriri jot te haj Mut por te gjithe ato qe votuan rilindjen te hajne dhe mos u ngopshin me mutin rilindas. E bukra eshte se keto qe votuan rilindjen duan te ikin se nuk jane mire ekonomikisht pse mor morra te kuq qe zgjidheni gjithmone te keqen sna leni rehat te jetojme te qetë.

piere16/10/2019 13:04

e bukur shume.humor i hodhe.por qe do se kupton gjithe kush

Shto koment

Denonco