Mos hapja e negociatave, Rama ia hedh fajin Francës dhe Macron

Mos hapja e negociatave, Rama ia hedh fajin Francës dhe Macron

13:42, 15/10/2019

Edi Rama ka publikuar një videomesazhi në faqen e tij në Facebook, para vendimit përfundimtar nga BE lidhur me fatin e negociatave.

Sipas tij, shumica e vendeve janĂ« ‘Pro’ çeljes sĂ« negociatave, por tre vende tĂ« tjera, mes tyre edhe Franca e shohin me skepticizĂ«m procesin e zgjerimit, pa u reformuar mĂ« parĂ« BE.

‘Shumica e vendeve janĂ« pro. Franca ende nuk ka vendim tĂ« qartĂ« pĂ«r integrimin e ShqipĂ«risĂ«.

Janë dy apo tre vende të pafavorshme për ne.

Vendimi merret me konsensus dhe për këtë vendosin Franca e Gjermania.

Fjala e fundit nuk Ă«shtĂ« thĂ«nĂ« ende, mbetet pĂ«r nĂ« minutat e fundit. Vendimmarrja e 18 tetorit nuk ka asnjĂ« lidhje me çfarĂ« kemi bĂ«rĂ« apo s’kemi bĂ«rĂ«.

Qasja e FrancĂ«s nuk Ă«shtĂ« kundĂ«r ShqipĂ«risĂ« apo MaqedonisĂ« sĂ« Veriut, por presidenti Macron kĂ«rkon reformim tĂ« BE. Bundestagu i tha PO ShqipĂ«risë’, u shpreh Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 15/10/2019 19:03

Po ky idjoti do na boj plakun e vitit te ri kete vit me kete mjekerr. Do na trembesh femijet o surrat kakë.

Tani15/10/2019 18:44

E drama hajduti ,Mbushe parlamentin me kriminel ti Shqiperine me hashash, vidh Shqipetaret çdo dite me ushtrine e te korruptuarve ne qeverine tende, dhe pastaj mbushu mendjen Shqiptarve se ta Ka fajin macaroni, palaço cirku je.

vera15/10/2019 16:12

asht humbje kohe ,me lexu Ramen.

Shqiptari15/10/2019 14:56

O idiot i droguar! Keto gomarlleqe le t'i hane trutharet dhe trushpelaret e Rilindjes! Mos ia hidh fajin Presidentit Macron per deshtimet e tua, sepse nuk po qendron ne pushtet si ty ai, ne aleance me kriminelet dhe kondrabandistet, apo duke blere ambasadoret e Bochard-et e korruptuar, nuk po e vjedh popullin e vet ai, nuk ka fjetur neper kartona me morra si ty ai, me endacaket poshte urave te Parisit. Tregoi BE dhe SHBA se cilat detyra ke permbushur nga ato qe kerkohen perpara se te hapesh negociatat! Ti perpara Macron je nje morr bythe dhe shkarravitesh e sperdridhesh ne fb perpara kameras se kompjuterit. A ka Macron dhe Merkel ndonje televizion mashteues EMTV apo AMTV si ajo haleja qe ke ti per ta prishur ajrin çdo dite e çdo nate me ate surratin tende te qelbur e te shperfytyruar nga kokaina??? Shko jep llogari atje perpara burrave te BE, mos rri fshehur pas kompjuterit, pas te ka dale droga! Nese BE pranon ne gjirin e saj nje lider te çmendur si ty dhe nje Shqiperi si e ke bastarduar ti, mjer BE. Kjo do te thote qe vertete BE paska marre fund dhe duhet te shperbehet. Jep doreheqjen o idiot i droguar, hapi rrugen vendit, boll e mbajte Shqiperine peng te çmendurise tende apokaliptike!

Shqiptari15/10/2019 14:52

O idiot i droguar! Keto gomarlleqe le t'i hane trutharet dhe trushpelaret e Rilindjes! Mos ia hidh fajin Presidentit Macron per deshtimet e tua, sepse nuk po qendron ne pushtet si ty ai, ne aleance me kriminelet dhe kondrabandistet, apo duke blere ambasadoret e Bochard-et e korruptuar, nuk po e vjedh popullin e vet ai, nuk ka fjetur neper kartona me morra si ty ai, me endacaket poshte urave te Parisit. Tregoi BE dhe SHBA se cilat detyra ke permbushur nga ato qe kerkohen perpara se te hapesh negociatat! Ti perpara Macron je nje morr bythe dhe shkarravitesh e sperdridhesh ne fb perpara kameras se kompjuterit. A ka Macron dhe Merkel ndonje televizion mashteues EMTV apo AMTV si ajo haleja qe ke ti per ta prishur ajrin çdo dite e çdo nate me ate surratin tende te qelbur e te shperfytyruar nga kokaina??? Shko jep llogari atje perpara burrave te BE, mos rri fshehur pas kompjuterit, pas te ka dale droga! Nese BE pranon ne gjirin e saj nje lider te çmendur si ty dhe nje Shqiperi si e ke bastarduar ti, mjer BE. Kjo do te thote qe vertete BE paska marre fund dhe duhet te shperbehet. Jep doreheqjen o idiot i droguar, hapi rrugen vendit, boll e mbajte Shqiperine peng te çmendurise tende apokaliptike!

Shqiptari15/10/2019 14:38

U ngjall Fidel Castro!!! Por ne ndryshim nga Castro, ky idioti yne i droguat nuk ka fare as parime, as moral, as cipe, as burreri, as atdhedashuri, as trimeri dhe as edukate njerezore prej lideri. Nuk ka ndodhur kurre ne asnje vend te botes qe te zgjidhet kryeminister nje i semure mendor!!! Tani Shqiperia dhe shqiptaret po vuajne pasojat e zgjedhjes se tyre te gabuar dhe te pazareve te ndyra te politikes tone 28 vjecare. Por shyqyr qe te pakten moren fund!

Gramoz15/10/2019 14:36

Po k..i po, ti dhe qeveria jote e qelbesirave i keni kry te gjitha detyrat, por jane ata francezet e dreqit qe nuk duan! Ti venin dhe Europen e permbyte me drog, ti o hale i perzure rrugve te Europes 400000 shqiptare, ti o qenef e mbushe parlamentin me perdhunuse e kriminela, ti Edver Taqi Bajga ne krye te bashkive dhe institucioneve te shtetit, vure llumin e ketij kombi, ti Edver Taqi Mortja terrorizon popullin qe mbron pronen e tij te krijuar nder vite, me mund e me gjak me narkopolicine e gjeneleshit Llesh Lesh Kimikut, ti Edver Taqi Kryehajduti e çove ekonomine e ketij vendi, drejt gremines se sigurte me PPP te e tua te famshme, ti oEdver Taqi Perversi vjedh edhe zgjedhjet moniste qe organizon, dhe me bandite si Vanxhuxh akullorja dhe Ulsi e Damjan termeti, o babloku i modh, dhe per te gjitha keto mrekullira qe ke bere, prapse prap Europa e ka fajin!!!

Osumi15/10/2019 14:01

Edvin Taqi Sumq... eshte mashtruesi me i madh i shqiptareve koktrashe. Ky pervers na thote qe Gjermania i tha Po hapjes per Shqiperine, po 9 kushtet per ke jane mor kellire(i piste)? Mos valle jane per mua?

t15/10/2019 13:52

Ti i ke vere te gjitha detyrat o km plehre,prandaj dhe ti shttoi kushtet gjermania,te cilat nuk ke per ti plotesuar kurre sa te jesh aty ku je.

Ridhjeresi15/10/2019 13:50

Te shkerdhefte ushtria e Napoleonit mamin!

Shto koment

Denonco