VIDEO/ Glover në selinë e PD, takim me Bashën. Ja çfarë diskutohet

VIDEO/ Glover në selinë e PD, takim me Bashën. Ja çfarë diskutohet

12:19, 15/10/2019

Drejtuesja e misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR, Audrey Glover është rikthyer në Shqipëri.

Glover po zhvillon një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Glover dhe delegacioni që e shoqëron kanë mbërritur në selinë e PD-së rreth orës 12:00 dhe janë duke zhvilluar një takim me Bashën.

Misioni i OSBE-ODIHR mbikëqyri votimet monopartiake të Edi Ramës në 30 qershor dhe në raportin përfundimtar ka nxirë të gjithë procesion e njëanshëm të 30 qershorit.

Në këtë takim me Bashën, Glover do të prezantojnë raportin final të OSBE-ODIHR dhe do të flasë edhe për rekomandimet që janë bërë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco