Sherri në grupin e deputetëve të emëruar nga Rama/ Ja ç’ndodhi sot

Sherri në grupin e deputetëve të emëruar nga Rama/ Ja ç’ndodhi sot

11:45, 15/10/2019

Sherri mes deputetëve të emëruar nga Edi Rama në Kuvend vazhdon edhe sot.

Pas shkarkimit të Rudina Hajdarit nga detyra e shefes së grupit, sot kreu i ri Korab Lita, i zgjedhur ka shpjeguar përmes një konference për shtyp atë që ka ndodhur, pas shkarkimit të Rudina Hajdarit nga ky post.

Lita tha se Hajdai shpërdoroi besimin e grupit.

‘Pasi janë paraqitur të gjitha problematikat, i është kërkuar zonjës Hajdari të tërhiqet nga drejtimi i grupit, dhe të vazhdojë më detyrat e tjera që ka në mbështetjen të grupit. Pas bërjes prezentë të shpërdorimit të besimit tonë prej 6 muajsh si në aspektin organizativ, politik dhe deri tek ai ligjorë. Zonja Hajdari në mënyrë verbale deklaroi dorëheqjen e saj para grupit’, tha Lita.

‘Pas këtij momenti grupi propozoi tre kandidatura, Alban Zeneli, Valteri dhe Lita. Zeneli u tërhoq nga gara dhe mbeti në garë Lita dhe Valteri. Valteri dha dorëheqjen në këtë garë dhe u votua në mënyrë të hapur, unanime.

Pas këtij momenti është bërë procedura për të njoftuar ndryshimet. Është firmosur nga 4 anëtarë të grupit përfshirë edhe Valterin’, deklaroi Korab Lita, në një konferencë për mediat nga Kryesia e Kuvendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

zenun18/10/2019 21:49

o Ram teveqeli

Gramoz15/10/2019 14:49

Qe te gjith ju, bashke me ate hajdaren e hajdarit, jeni jashtqitja e PD, dhe nuk keni asnje te drejte te quheni deputete te PD, e keni humbur kete te drejte, qekur u bete byth e brek me Edver Taqi Llapen!

Rami Kristaq Murrizi15/10/2019 12:57

Po Nimut Musai I Patosit nuk mori pjese ne zgjedhur e krye k...it te grupit .Ore se harruat Kujtim gjizen me krimba ,Lymin Ujkun e Lushnjes ,Ralf sumen ,Yll gerneten ,po ai kok pjata Alban Zeneli ca thot ,mos ja Beni kete hata Rudit se eshte goxha vajze shum e pregatitur deri ne gjashte numeron.Nje verejte kam qe ketyre bajgave mos ti jepet asnje hapsire mediatike ,po keta Jane supaxhinj qe shesin veten per pese aspra,e cfare elektorati kane keta muter zero hajd tung Alimadhi ballot tw pulave.

"opozita e re" ??????15/10/2019 12:22

Që këta farë "opozitarësh", megjithë fallsitetin e emrimit të tyre si opozitarë nga Gramoz Rruçi, do të kishin mbajtur vërtetë qëndrim opozitar, jo vetëm me kritikën ndaj shumicës qeveritare por edhe me votat kundër kësaj shumice, kjo do të ishte të themi gjysma e së keqes. Por pse i bashkojnë ato votat e tyre me ripjelljen ? Vetëm se shpresojnë se me ruajtjen e kësaj statuquoje paradoksale, do të mund ti zgjasin muajt e përfitimit të rrogës së deputetit apo do të kenë përfitme në punësimin e të afërmve të tyre. Nuk ma mer mendja që të mos ta kuptojnë se po të bëhen zgjedhje të parakohëshme sot, asnjeri prej tyrë nuk do të marë votat e mjaftueshme për të rimarë karrigen e deputetit. Këta mendojnë vetëm për të sotmen e tyre e të familjeve të tyre, thuajse njëlloj me ata që pranojnë ta shesin votën me një herë në katër vite për 50 euro, e të lenë fëmijtë e tyre në mjerim për katër vjet. Nuk ja vlen më duket edhe që të meren mediat me përplasjet e tyre me gjoja "grupe parlamentare". me katër pesë veta, sepse edhe midis tyre , dihet që veç interesit për rrogat, ata ju kundërvunë opozitës reale institucionale kryesisht për protagonizëm delirant. provincial.

Kosta15/10/2019 12:21

Delirante edhe kjo vajze, Rudina...tamam si i jati......

Shto koment

Denonco