Veprim prej ordineri/ Borschard i OSBE u nxjerr gishtin e mesit protestuesve

Veprim prej ordineri/ Borschard i OSBE u nxjerr gishtin e mesit protestuesve

22:19, 13/10/2019

E turpshme për një qytetar dhe diplomat perëndimor, por e vërtetë.

Ambasadori i OSBE në Tiranë Berndt Borschardt ka qenë protagonist i një sjelljeje prej ordineri mbrëmjen e sotme.

Teksa banorë të Unazës së Re dhe përfaqësues të opozitës gjendeshin përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pas arrestimit të ish deputetit Klevis Balliu dhe disa protestuesve të tjerë, ambasadori i përshëndeti duke ngritur gishtin e mesit.

Në vend që t’ju dalë në krah, ashtu siç do të bënte çdo qytetar normal perëndimor, Borschardt në fakt zgjodhi një rrugë tjetër, atë që do ti kishte hije vetëm një rrugaçi. /Syri.net

Ja pamjet:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari14/10/2019 00:33

Po te isha i pranishem ne drejtori te policise ketij bastardi nenen kisha per tja qire

Leka 14/10/2019 00:32

Ky zagar i Sorosit duhet shpallur i padëshiruar. Opozita por edhe shoqëria duhet të reagojë fuqishëm ndaj këtyre kërmave.

shqiptari 13/10/2019 23:37

You love Albania because you get very very high wages compared with the wages of Albanian people and even compared with wages in your country. If you do that in your country and offend people like that definitely you lose your job and also pay charges. You should be charged for public offence and lose your job. Is good what happened because it opens peoples eyes even more. They know you totally.

Qimi13/10/2019 23:13

O shoku Qimi ai ambasadori nuk e ka bere mire atij gishtit ti gjej vendin se nuk eshte normale, por nuk eshte as normale qe turma te cartura ti dalin para ne rruge e ti zene pusine kjo nuk eshte nderin e shqiptarit, zoteria me gisht po ecte i shoqeruar ne nje moment privat e nuk e ka kusur te degjoj ata si mendja jote. Jo te gjithe mendojne si ty o Qimi o pishtar i demokracise qe repekton dhe mendimin ndryshe.

shqipe13/10/2019 23:00

Get out of Albania you dirty man. Why you offend Albanian people? Because they said shame on you!? For that you put up the middle finger like a road barbon. This gesture shows that you are very low quality man, dirty man and you dont deserve to do that job in Albania. Is good to not do any official job in Albania because you don't deserve that. Also you are a shame of the country you coming from. Because of people like you, representing the EUROPIAN UNION, Albania is in bad situation. Ju bastard did shit job in Albania, you allowed genocide against Albanian people and supported the creation of the Narkoshtet and you personally protected this hated,arss licker government. Putting up the middle finger towards Albanian people makes you the most hated Europian official in Albania and is good to live Albania as soon as you can because you have no right to speak for Albanian people any more, either for good or bad. Get out again! As a family, you made us angry. Dont you ever ever underestimate Albanian people , we are very proud nation.

Tropoja13/10/2019 22:30

Keta nuk mund te quhen politikan por politikuaj njesoj si ky kryeministri yne

Borchk13/10/2019 22:30

Kush ka kaq interes Te sjelle keta ordinere hajdute , apo sna llogarisin fare dhe na sjellin keta parazite ketu ne vendin tone me kaq shum probleme me kaq shum pasiguri dhe pa drejtesi , turp

krist13/10/2019 22:27

Me qiri i kane zgjedhur keta "diplomate"-zyrtare,se ne fakt ,ata vetem qytetare nuk jane,po lere pastaj per diplomacine.Me cudit fakti se eshte edhe ne kete mandat te dyte.Presidenti,duhet t'i kete parasysh kur t'i jape akreditimin.Turrpi eshte edhe i vendit qe i ka derguar,qe nuk reagojne ndaj veprimeve te tyre,qe sigurisht duhet te ejene inforrmuar,nepermjet mediave,per rtere skenat qe shqiptaret ja kane bete te ditur mbare botes.

krist13/10/2019 22:26

Me qiri i kane zgjedhur keta "diplomate"-zyrtare,se ne fakt ,ata vetem qytetare nuk jane,po lere pastaj per diplomacine.Me cudit fakti se eshte edhe ne kete mandat te dyte.Presidenti,duhet t'i kete parasysh kur t'i jape akreditimin.Turrpi eshte edhe i vendit qe i ka derguar,qe nuk reagojne ndaj veprimeve te tyre,qe sigurisht duhet te ejene inforrmuar,nepermjet mediave,per rtere skenat qe shqiptaret ja kane bete te ditur mbare botes.

Shto koment

Denonco