Mimi bëhet 'meme: Nëse Franca na refuzon negociatat, humbasin ata, fiton Shqipëria

Mimi bëhet 'meme: Nëse Franca na refuzon negociatat, humbasin ata, fiton Shqipëria

21:29, 12/10/2019

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar Mimi Kodheli, e ftuar në Report TV, është shprehur se nëse javën tjetër nuk do të hapen negociatat, humbja do të jetë e BE-së dhe jo e shqiptarëve.

"Humbja do të jetë e atyre dhe jo e shqiptarëve. Shqipërisë do i bëjë vetëm mirë. Le të ndodhë cfarë të ndodhë javën tjetër" tha Kodheli.

Por ish-ministrja e Mbrojtjes ka edhe një këshillë për themeluesit e Europës.

"Finlanda ka kërkuar pa asnjë kusht hapjen e negociatave. Themeluesit e Europës duhet të reflektojnë, janë duke e ekstremizuar qëndrimin në raport me ata që janë ndryshe nga feja, prejardhja apo gjuha. Po lulëzojnë partitë e ekstremit të djathtë. Të gjitha politikat e viteve të pasluftës u ngritën bazuar në parime dhe vlera që ne duam ti përfaqësojmë. Vijmë te skeptikët tani.

Presidenti Macron foli për një Europë ndryshe. Sot Britania e Madhe është jashtë Europës, Merkel është në fund dhe tani është Macron.  Ndërsa qeveria holandeze rri në këmbë me një votë plus, imagjino që ai të kalojë në krahun tjetër pasi mund të kundërshtojë negociatat. Holanda e ka për konsum të brendshëm. Di që edhe Macron ka pasur një Europë të një ideje tjetër", deklaroi Kodheli.

Mesa duket, Kodheli ecën në një linjë me kryeministrin e saj, Edi Rama, i cili duke ditur "Jo"-në edhe për këtë viti, e sheh fajin te "lufta e brendshme në BE". /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Londra15/10/2019 20:16

I njejti tekst si i shokut Tao tao ne lufte kunder imperializmit amerikan dhe atij sovjetik! mis Radari paske ikur per lesh! po cfare nevoje te ka Franca ty ripjerdhje shpelare, ti mish me dy sy, Gjithe kjo qasje dhe integrim behet per shqiptaret dhe njerezit qe duan te ndryshojne jeten nga monopolet e tua! Uroj qe urrejtja qe ke per njerezit e thjeshte te te zere ne fyt ty e tere ripjerdhsat bolshevike!

Many15/10/2019 13:30

Mimi kujton se eshte Angleze! EC ATY MIMI....SHQIPEXIT! HAHAHA!

lushingabarbullushi15/10/2019 12:49

Po Mimi te drejt tha! Se do fitojne keta. Se po u futem ne BE! Fiton pupulli e humbasin Ripjerdhasit.

lulushe15/10/2019 11:39

Shume e lumturuar duket ,i eshte plotesuar deshira nuk duan kontroll,te hane pa lutare.

N13/10/2019 09:48

Keshtu eshte kur politiken shqiptare e ben Edvini e Mrika

Miu te kiu13/10/2019 09:31

Hajde mi mimi kerce tani.

Miu te kiu13/10/2019 09:22

Hajde mi mimi kerce tani.

vera13/10/2019 05:38

faktori vendimtar asht faktori i brendshem.

Gramoz13/10/2019 01:02

Paska fol me ne fund edhe Mrika, mis letra higjenike dhe mis radari! Sipas Mrikes na humbka Franca dhe jo Shqiperia me mos hapjen e negociatave!!! Po si ti hapi Franca negociatat me qeverine tuaj te dhjere, moj tyryfylja e Edver Taqi Dangallit, ju e qelbet vendin dhe Europen me drog dhe krim, pak ka te vetet Europa, por te pranoje dhe qelbesirlliqet e qeverise tuaj te qelbesirave moj derdimene?!

Shqiptari12/10/2019 23:09

Po ti moj bucja e mutit, do te shkosh ne burg, ne nje qeli me bushtrat e tjera dhe me shefin tuaj pervers! Ti, o hajdutja e rilindjes, me parate tona e ke ndertuar vilen lluksoze, ku vetem haleja te ka kushtuar 600 mije euro!!!! Do t'i justifikosh parate e vjedhura vetem po qe se vertetohet qe ti dhjet mut nga bytha por flori!!!! Nuk ben shurre por vere dhe raki!!!!! Si nuk ke turp???? Si nuk skuqeni perpara te gjithe socialisteve te ndershem qe i mashtruat paturpesisht!!!! Kur te filloje SPAK, te hyje ne loje FBI dhe Sigurimi Gjerman, ka per te plasur gallate e madhe me ju, o hajdute!!!!

t12/10/2019 22:56

Mire te behet vetem ty moj fyçke dhe kopilave e bushtrave qe mban perqark rama,se ashtu nuk ju kontrollon njeri dhe vazhdoni te beni si ju teket

Abdurrahman12/10/2019 22:19

O ti je nje kokerr kurve e legene o te qifsha trute qe ke po ti sdin as kuptimin e narcizizmit o bythqire ti e sheh veten ne llum se aty e keni zhytur vendin e te duket parajse se i ke xhepat plot o kokerr kurve.

Cimi 12/10/2019 22:05

Mos na e nxirr kete idiote se na hapi barkun

Shto koment

Denonco