Idioti i ‘dobishëm’ i Dostojevskit dhe idioti ynë i panevojshëm!

Idioti i ‘dobishëm’ i Dostojevskit dhe idioti ynë i panevojshëm!

22:43, 11/10/2019

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, e ka cilësuar Ramën si një idiot të panevojshëm, duke iu referuar postimit të fundit të tij ku e quante si fantazi të pakonkurueshme, faktin që vendet antare të BE-së, nuk i japin viston qeverisë së tij për hapjen e negociatave.

‘Kupton pak dhe per ç'shkak citon trashe letersine boterore, ndaj "idioti" yne ne dallim nga idioti i dobishem i Dostojevskit eshte monoton,i merzitshem,pa gusto dhe veshtulloz si vaj i trashe, qe nuk lubrifikon dot trurin.

Lexojeni ç'thote kryeministri yne,por as mos u nervozoni dhe as mos e humbni durimin,bile as mos u zemeroni,qe ai i ndot autoret e medhenj duke i cituar pa kuptim,besomëni nuk eshte faji i tij,qe truri i ecen ngadale dhe perzishem duke zhurmuar si rrotat e nje qerreje te zhytyr ne balte e qe terhiqet nga buaj te lodhur e apatike.

Ja ç'thote i shkreti, fatkeqi kryeminister duke vajtuar per integrimin qe as e do as e beson:

"Nëse Franz Kafka apo Ismail Kadareja do të kishin pasur mundësinë të ndiqnin nga brenda këtë procesin e vendimmarrjes së BE-së, për të thënë PO a JO për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të kishin parë se si realiteti e konkuron edhe fantazinë e tyre të pakonkurueshme...’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku12/10/2019 08:01

Eshtë për të shkulur flokët, mjekrat, mustaqet, lesht e ...... si dhe për të vënë ulërimat po të mendosh thellë se çfarë i çmenduri i pa arsimuar e i pa kulturuar komandon Shqipërinë,... ooo Petrit !

Shto koment

Denonco