Llesh Kimiku terror mafioz policesk ndaj banorëve të Mirditës që protestojnë kundra HEC-it!

Llesh Kimiku terror mafioz policesk ndaj banorëve të Mirditës që protestojnë kundra HEC-it!

18:07, 11/10/2019

Banorë të Mirditës kanë denoncuar terrorin që ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, po kryen ndaj banorëve të Selitës të cilët kundërshtojnë ndërtimin e një HEC-i në zonën e tyre.

Sipas tyre Gjeneral Hashashi ka dërguar forca të shumta policie në zonë në mbështetje të klientelës së qeverisë.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Gjeneral Hashashi lidhi zagaret para se tju lidhe Mirdita ty dha ata!

Miq, forca te shumta te narkopolicise jane dyndur sot ne Selit te Mirdites dhe ushtrojne terror te eger mbi popullin protestues qe mbrone pasurite e tij ujore ne mbeshtetje te klientelse se narkoqeverise. Pas nderprejes se punimeve ne Hec-t e Zajs dhe ne Melth te Selites, sot gjeneral Hashashi qe eshte nga ajo zone dhe qe tani e tutje meriton te quhet edhe gjeneral harami, ka derguar forca te panumerta policie per vazhdimin e punimeve dhe shtypur protesten e drejte te banoreve te Selites per te mbeshtetur klientelen e tij dhe Edvin Mafise.

Me kete rast denoj me ashpersine me te madhe terrorin mafioz policor ndaj banoreve te Selites dhe kerkoj nderprerjen urgjent te projektve qe grabisin pasurit ujore dhe kercenojne jetesen dhe miqenien e banoreve te zones!

Lexoni mesazhin e banorit dixhital. sb

Ja care ben Sander Lleshi ne vendlindjen e tij, pushton me forca policore banoret autoktone, sepse aty do te rrembejne Lumin Uraka dhe te fusin neper tuba per hidrocentrale, qe i kane Ndrec Deda (kryetari i bashkise) me njerezit e vet, kriminele, qe ju i keni denoncuar me emer. Publikoje, ta njohin mire selitasit dhe ata nga Merkurthi, ku ka lindur dhe eshte rrit Sander Lleshi, se cfare po iu ben selitasve biri i tyre minister rendi. Shume respekte per ju, Zoti Berisha!’

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari11/10/2019 19:11

Kaq frikacake dhe pula qenkan shqiptaret??!!!! Kur do te ngrihen t'i pergjigjen rrugaclleqeve qeveritare me nje kunderdhune shembullore, kur t'iu marrin grate nga shtrati dhe vajzat nga shtepia? Ka ardhur kohe qe dhunes se padrejte te shtetit mafioz t'i kundepergjigjen me dhune, ndryshe jeni te humbur per te gjithe jetem brez pas brezi. Po nuk u be nje shembull konkret ne Shqiperi, keta mafoze nuk mbahen, keta te grabisin gjithcka! Boll me qarje dhe qurravitje kalamajsh neper ekrane dhe perpara kamerave dhe mikrofonave! A ka trima Shqiperia????

Shto koment

Denonco