Avioni privat, Berisha i drejton publikisht Ramës, pyetjen e një qytetari

Avioni privat, Berisha i drejton publikisht Ramës, pyetjen e një qytetari

12:43, 11/10/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar publikisht, kryeministrit Edi Rama, pyetjen e ngritur nga një qytetar për shpenzimet e luksit, në raste takimesh zyrtare jashtë vendit. “Baron droge e cilëson qytetari dixhital Edvin Mafinë! Ai ka një pyetje interesante për Edvin Drogën! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e tij,” shkruan Berisha.

“Ky sillet fiks si baron droge dhe jo si Kryeministër, me avion privat. - vëren qytetari. -  Besoj se ka shkelur Ligjin nr 9367, datë 7.4.2005, neni 23/1 “Për parandalimin e konfliktit të interesave në ushtrimin e funksioneve publike.” Meqënëse justifikohet se avionin ia sjellin dhuratë, po në kosto, është dhuratë që e kalon limitin e ligjit?!”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

adrian thimo16/10/2019 17:26

EDI RAMA eshte kryemafiosi dhe kryebanditi i popullit te vet bashke me banden e vet rilindjen e ALI BABES me 40 hajdute qe po e rjepin popullin deri ne palce . Kjo eshte rilindja e famshme socialiste , ashtu sic bene PARTIA DEMOKRATIKE qe e vodhen dhe e ropen popullin me ne krye KRYEBANDITIN SALI BERISHEN DHE BANDEN e tij RILINDJA DEMOKRATIKE ,POPULLI po e vuan kete trazicion 30 vjecar GJYQI I POPULLIT DO TE BJERE PA MESHIRE NDAJ KETYRE MASKAREJVE DHE MAFIOSEVE.

Daj Jaku14/10/2019 23:59

E Drama nuk e ka konceptin për egzistencën e ligjit. E konsideron si një mjet për sundimin e tij.

Shqiptari13/10/2019 17:23

Dilni prisni se kush po vjen. Po zbret "Ismail Qemali" nga karroca ne Beograd. Ndersa Ismail Qemali i pare, vizitonte te gjitha kancelarite e Evropes bente takime me diplomatet evropiane per te votuar per njohjen e pavaresise se Shqiperise dhe te shtetit shqiptar, ky derdimeni idiot qe e mban veten si "Ismail Qemali i Dyte", vetem nga mjekra, po bredh neper Evrope dhe ne Beograd, jo per te hapur negociatat e Shqiperise per t'iu bashkuar me dinjitet familjes evropiane, por per ta mbajtur ate te varur nga Serbie dhe sa me larg Evropes.

shqipe12/10/2019 19:41

shikoni Edi Ramen si i eshte thinjur cdo qime ne fytyre dhe ne koke. Ketij manjaku dhe kryemafiozi i ka ren hija e tradhetarit. Ket tradhtar jo vetem avion privat po edhe ne hene ta cosh nuk shpeton dot nga krimet qe ka bere ndaj kombit Shqiptar. Tradhtite do e ndjekin ket qen deri ne varr. Ky eshte qen i te huajve dhe si qen po e perdorin deri ne fund. Jo keqardhje per kete monster te pashpirt.

vera11/10/2019 12:58

'dhurate qe e kalon limitin e ligjit'. Vazhdimi pa koment.

Shto koment

Denonco