Avokati i njohur shtrohet me urgjencë në spital, mbronte Saimir Tahirin

Avokati i njohur shtrohet me urgjencë në spital, mbronte Saimir Tahirin

18:47, 10/10/2019

Maks Haxhia, një nga nga avokatët e njohur në Shqipëri, që së fundmi ka mbrojtur edhe Saimir Tahirin në procesin e tij gjyqësor, është shtruar me urgjencë në orët e fundit në spital.

Haxhia mësohet se ka pësuar një hemoragji cerebrale në tru, ku pritet t'i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale.

Haxhia është njëkohësisht edhe avokat i Arbër Çekaj, pronari kompanisë ‘’Arbër Garden” të bananeve  në kontenierin e të cilës vinte nga Kolumbia u gjetën 613 kg kokainë në dyshemenë metalike.

Ndërkohë që ka mbrojtur po ashtu edhe shumë personazhe të njohur në çështjen e tij.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 10/10/2019 23:08

Me duket ishte nis per Tahirin hemoragjia celebrale por pa dashje e piu Maksi. Me qe dhe Rama ndodhet ne Serbi.

Askushi10/10/2019 21:39

Askush nuk gezohet me keq shendetin e dikujt tjeteri. Por ky qene bire qeni ( te me falin qent se jane me te mire se ky plera) por ja qe jeta nuk edhte pafundesi, veprat qe ti bene jane pafundesi. Dhe ti o plere, ke bere vete vepra te pista qe nuk do te vdesin.

KRIST10/10/2019 20:12

Paska bere shume mekate,ky avokati i drogaxhinjeve,te korruptuarve dhe krimineleve.Zoti e paska vene ne "kanar",te shohim nga do anoje "kanari"?

Daj Jaku10/10/2019 19:53

Avokati i mafjes së nivelit të lartë, duke filluar nga Fullhajni, Saje Qorri & CO.

Shto koment

Denonco