Berisha na siguroi ‘Shengenin’ me Brukselin, Rama me Beogradin

Berisha na siguroi ‘Shengenin’ me Brukselin, Rama me Beogradin

12:57, 10/10/2019

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është shprehur sot pas takimit trepalësh me kryeministrat e Maqedonisë dhe Shqipërisë se biseda e sotme ishte përqendruar në favor të qytetarëve të të tre vendeve me qëllimin final që deri më 2021 qytetarët serbë, shqiptarë dhe maqedonas, të qarkullojnë mes tre vendeve, vetëm me letërnjoftim. Kufijtë mes vendeve tona do kalojnë përmes letërnjoftimit-është vendosur sot në Novi Sad.

‘Dokumentin që po shikoni është themeluar për t’i shërbyer qarkullimit të lirë të mallrave, shërbimeve dhe për qytetarët pasi këta të fundit tek të tre vendet tona pajtohen për një jetë më të mirë dhe pakësim të papunësisë’-ka thënë Vuçiç para gazetarëve në konferencën e përbashkët për shtyp.

Takimi trepalësh, Vuçiç, Zaev, Rama për ‘Shengenin e Vogël’ po zhvillohet në kështjellën e Petrovaradinit në Novi Sad dhe që ka në fokus tregtinë e lirë mes tre shteteve dhe qarkullimin e lirë të njerëzve vetëm me letërnjoftim deri në fund të vitit 2021 në një territor me 20 milionë banorë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 10/10/2019 19:39

Zgjohu popull nga gjumi se eshte shume vone me reaguar sepse ky pederasti don me na shit si troje si njerez i dukemi miza.

Gramoz10/10/2019 15:03

Rrac e fis ku ti kesh o Edver Taqi Jugosllavi!

Tropoja10/10/2019 14:50

Thike pas shpine kosoves me kete Edvini e sheh kosoven pjese te serbise shqiperia nuk ka kufi me serbin por Edvini dhe vellai i tij vucic njohin kufirin e para vitit1999 turp per Edvin Rampallen

Daj Jaku10/10/2019 14:32

Atë që donte të bënte enveri me titon po e bën sot e drama me vuçiqiun. Kush është tradhëtari, Esad Pasha apo edver drama? Ka vite që kundêrshtarët politikë i etiketon si esadistë ndërsa po shet Shqipërinë tek armiku shekullor.

Shto koment

Denonco