Vuçiç ngushëllon Ramën: Po nuk i hapi BE negociatat, nuk është faji yt

Vuçiç ngushëllon Ramën: Po nuk i hapi BE negociatat, nuk është faji yt

11:42, 10/10/2019

Presidenti i Serbisë, Alexandar Vuçiç ka vendosur të ngushëllojë Edi Ramën për faktin se BE-ja nuk pritet të hapë negociata me Shqipërinë.

Vuçiç është shprehur se nëse BE nuk vendos hapjen e negociatave, ky nuk është faji i vendeve, por i BE-së.

‘Shpresoj që BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por edhe nëse kjo nuk ndodh, dua t’u them qytetarëve që nuk është faji i tyre pasi BE ka arsye të veta të brendshme’, tha Vucic.

Sa i përket Jugosllavisë së re që po krijon Vuçiç me ndihmën e Edi Ramës, presidenti serb tha se ajo do të bazohet në katër pika: lëvizjen e lirë të kapitalit, njerëzve, mallrave dhe shërbimeve.

Presidenti serb tha se takimi i radhës mes tij, Ramës dhe Zaevit do të mbahet në Ohër më 10 nëntor, ku palët do të vijnë me masa edhe më konkrete.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz10/10/2019 15:19

Vuçiçit dhe Erdoganit ja ka mor ngoj me kohe ky pederi jon, tashi i ka ngel Putini! Qenefi Edver Taqi Bajga nuk ka ku shko tjeter, do kthehet se sbo nfis ke bab Dulla. Ate qe nuk e realizoi dot Enver Dylberi, po e bon realitet çuni vet Edver Taqi Jugosllavi!

Arberi 10/10/2019 14:14

Edi Rama kthen syte nga Moska si Enveri. Ka kohe qe don tja mari Putinit ne goje

tironci10/10/2019 12:04

Felliqsire ja bon prej inatit Europes qe se fut e hudh vallen idjote me Vucicin. Ptu legen i planetit

Shto koment

Denonco