EKSKLUZIVE/ Nuk mbahet Edi Rama, edhe në Serbinë e afërt shkon me avion privat!

EKSKLUZIVE/ Nuk mbahet Edi Rama, edhe në Serbinë e afërt shkon me avion privat!

10:12, 10/10/2019

Ashtu siç ishte paralajmëruar, kryeministri Edi Rama ka mbërritur dje pasdite në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Nga kjo “trojkë” dy ditore, pritet që të tre krerët e shteteve të nënshkruajnë një marrëveshje për lëvizjen e lirë të njerëzve dhe të mallrave, që është cilësuar edhe si një “Shengen ballkanik”.

Por ajo që ka mësuar Syri. net është se Edi Rama kryeministër i shtetit më të varfër në Europë ka zgjedhur që të shkojë në Serbinë e afërt, me avion privat.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 10/10/2019 14:35

Ishalla i fiket motorri kur te kthehet plehu

Daj Jaku10/10/2019 11:00

Ai ka private gjithë Shqipërinë, ka shkuar ta shesë tek vëllai i madh i dashur serb, juve shqetësoheni për një avion privat!!!

Shto koment

Denonco