Tropojë/ Sulmi i rilindjes mbi administratën, largimit partiak nuk i shpëton as piktori i mirënjohur

Tropojë/ Sulmi i rilindjes mbi administratën, largimit partiak nuk i shpëton as piktori i mirënjohur

09:25, 10/10/2019

Kryetari i emeruar i komitetit ekzekutiv, nuk ndalë turravrapin e partisë, largon në një ditë 20 punonjës me kontratë të përhershme.

Hakmarrja primitive politike, nxjerr në rrugë 20 familje në Tropojë, në qytetin më të varfër të Shqipërisë.

Dhe gjithçka është bërë në shkelje të plotë me procedurat e kodit punës që janë firmosur nga i emëruari në bashki R.Byberi.

Fatin e përballjes me ravanshin e rilindjes e kishte edhe piktori Abdullah Gjongecaj të cilin e shohim në këtë foto edhe me ideatorin e Rilindjes Edi Rama.

Image

Ja urdhërat e paligjshem.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco