Rama sulmon parlamentin e Holandës: Na përdorin për propagandë të brendshme!

Rama sulmon parlamentin e Holandës: Na përdorin për propagandë të brendshme!

12:29, 09/10/2019

Edhe pse hapja e negociatave rrezikohet sërish dhe seriozisht, Kryeministri i Shqipërisë nuk shfaq asnjë lloj shenje reflektimi, por vazhdon që të gjejë faktorë kudo, përveçse qeverisjes së tij.

Aktualisht ai është duke folur në parlament dhe diskutimet e djeshme të deputetëve holandeze të cilët i mëshuan faktit të korrupsionit galopant dhe infliltrimit të krimit të organizuar në qeverinë e Shqipërisë, i ka quajtur “propagandë për politikë të brendshme”.

“Debati i djeshëm në parlamentin e Holandës ishte një mundësi për të kuptuar se sa e pavërtetë dhe e padrejtë është e tërë propaganda që synon te lidhë luftën e brendshme politike në Shqipëri me disa vende sië është dhe Hollanda. Në debatin e djeshëm në parlamentin Hollandez keni parë sesi e gjithë çështja e Shqipërisë është trajtuar si një çeshtje e politikës së brendëshme të atij vendi.Të gjitha fjalimet i janë drejtuar elektoratit të atij vendi“, tha Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t09/10/2019 13:44

Ky eshte koqe,apo mashtrimi ka emrin edrama

Shqiptari09/10/2019 13:01

Te me falni o shqiptare, por nuk mund ta permbaj dot veten pasi degjoj kete idiot kryeminister me fekalet qe nxjerr nga stomaku i tij i qelbur! Dy gjera jane ose eshte ky rrote k...i, ose jane rrota k.i ata deputetet e parlamentit ose jane rrota k..i votuesit trushpelare rilindas! O Zot! O Zeus! Ku i ke ato rrufete e tua dhe ti biesh ketij horri direkt e ne koke! Shpresoj qe e gjithe bota ta kete kuptuar se cili eshte ky kriminel dhe te mos e ndeshkoje Shqiperine dhe popullin shqiptar, ashtu siç deshiron ky horr muti!

Shto koment

Denonco