Zbulohet dhurata/ Rama i jep Carlo Bollinos për 20 vite, prona me 1 euro qira

Zbulohet dhurata/ Rama i jep Carlo Bollinos për 20 vite, prona me 1 euro qira

12:40, 08/10/2019

Edi Rama i ka dhënë Carlo Bollinos disa prona me qira me 1 euro si shpërblim për shërbimin që ky i fundit i bën me median e tij.

Departamenti i Antikorrupsionit, Aksesit në Shërbime dhe Transparencës në PD ka publikuar vendimet e qeverisë që i vënë në dizpozicion Bollinos pronat e shqiptarëve me një qira simbolike, vetëm 1 euro!

‘Dhënien e miratimit për lidhjen e kontratës së qirasë me tarifën 1 euro/kontrata, ndërmjet Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, si qiradhënës, dhe shoqërisë ‘MTSC’ sh.p.k., si qiramarrës, për pasurinë shtetërore ‘Ish-ndërmarrje metalike ‘Tirana’’ (Reparti i orëve), prona nr. 19, me numër pasurie 7/649, me sipërfaqe të përgjithshme 4021.50 m², nga të cilat sipërfaqe ndërtimore 1624.44 m2, dhe sipërfaqe funksionale 2397.06 m2, zona kadastrale 8220, në përgjegjësi administrimi të Ndërmarrjes Industriale nr. 1, Tiranë, për një periudhë 20 (njëzet) vjet, sipas genplanit dhe tekstit të projektkontratës’, thuhet në vendimin e zbardhur të Edi Ramës.

Ja si vihen pronat e shqiptarëve në dispozicion të medias proqeveritare.

Në këmbim të kontributit për instalimin e narko-shtetit rilindas, pronat publike i jepen me 1 €uro, në mënyrë që të dizinformohet në kushte pune më të mira.

Ndërkohë, kërbaç për cilëndo media që guxon t’i tregojë publikut të vërtetat e bandës qeverisëse’, shkruan Departamenti i Antikorrupsionit, Aksesit në Shërbime dhe Transparencës në një reagim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz08/10/2019 17:20

Kush ja la trashegimi uzinen metalike Tirana Edver Taqi Zhulsit, babi Taqi firmetar i varjes se Havzi Neles, apo mami Neta?! Shum shpejt do vije dhe dita per te dhon hesap edhe ti o zorraxhi, qe ndan tokat e pronareve te ligjshem, ketij pederastit nga Italia qe lepin zorren tate te trash o Edver Taqi Qenefi!

Arta08/10/2019 15:11

Pronaret te presin.derisa te plotesohen me pasuri soji i gay -ve te KM tone idiot.

Landi08/10/2019 14:54

normalisht prisja t'ja jepte pa leke, por me qellim ja ka dhone me $1, qe ky Pallina t'a hedhi ne gjyq, dhe ti marri edhe noi deshperblim miliona euro... ore shikoni se mos na vjen nga Brigate Rosse ky Agushi, se kta jane me te kuq se bllokmenet ktu

Daj Jaku08/10/2019 13:35

Këta duhen futut të gjithë në burg çelësat në det, e drama me gjith carbole mafiozin prej italje. Edhe piramidhen e dullbabës me 1 euro ja ka dhanë me qira top chanellit të Tanit qi sot asht bo e benbullushit.

Shto koment

Denonco