VIDEO/ Flet përçart dhe i dridhet zëri, Rama i tmerruar nga 8 vite burg që e presin në SHBA

VIDEO/ Flet përçart dhe i dridhet zëri, Rama i tmerruar nga 8 vite burg që e presin në SHBA

20:21, 07/10/2019

I tmerruar nga 8 vite burg që e presin nga drejtësia në SHBA.

Kështu shprehet ish kryeministri Sali Berisha teksa i referohet intervistës së fundit të kryeministrit Edi Rama në “Real Story”.

Sipas Berishës, tre akuza të rënda rëndojnë mbi shefin e qeverisë për foton e famshme të vitit 2012 me presidentin e atëhershëm amerikan, Barack Obama.

Postimi i plotë i Berishës:

Shikoni si flet perçarte e i dridhet zeri i tmerruar nga 8 vite burg qe e presin nga drejtesia amerikane per tre akuza te renda te provuara plotesisht:

1. Shkelje te rende te ligjit elektoral amerikan duke paguar 80000$ per nje foto me ish presidentin Obama.

2. Mashtrim, perjury te drejtesise ne kohe qe dy te denuarit Ashik Bilali dhe Bill Ageros kane deshmuar nen betim se parat jane paguar per foton e tij me Obamen ky deklaron se nuk eshte paguar asgje

3. Martese e rreme apo (Fake Marriage) per arritjen e nje qellimi te paligjshem.

Ndiqeni videon se si perdridhet:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shtetrrumpalle 08/10/2019 18:29

eDRAMA do ti mbushe mendjen Lu-se qe te filloje sa me pare reforma ne drejtesi ne shba, dhe te shkarkohen te gjithe ata gjyqtare qe nuk i binden urdherave te kimineleve si ai

vera08/10/2019 12:06

Edhe ne fitimin e votes elektorale,nuk u ka mungu blerja ramistave, e jo ma ne fitimin e fotos me Presidentin amerikan, Obama!

Shtetrrumpalle 08/10/2019 01:11

eDRAMA do ti mbushe mendjen Lu-se qe te filloje sa me pare reforma ne drejtesi ne shba, dhe te shkarkohen te gjithe ata gjyqtare qe nuk i binden urdherave te kimineleve si ai

Elvi 07/10/2019 20:37

Drejtesia amerikane eshte drejtesi kazani.si nuk e tha , hahahaha

Shto koment

Denonco