VIDEO/ Ja çmendon fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, për Ramën, Batonin dhe Gent Cakën

VIDEO/ Ja çmendon fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, për Ramën, Batonin dhe Gent Cakën

13:58, 07/10/2019

Lëvizja Vetëvendosje ja ka dalë që të fitojë zgjedhjet në Kosovë, duke marrë 25.7 përqind të votave e duke dalë si parti e parë, e ka lënë pas Lidhjen Demokratike të Kosovës me vetëm 0.5 për qind.

Se cilat janë marrëdhëniet e politikanëve të Prishtinës me njëri-tjetrin dihet, sepse përplasjet mes tyre kanë qenë të mëdha.

Albin Kurti e ka shprehur publikisht mendimin tij edhe gjatë vizitave të tij në Tiranë.

Në një takim me studentë të Shkencave Sociale në Tiranë, në 4 shkurt 2019, Kurti do të fliste dhe për planin Rama-Thaçi për të ndarë Kosovës dhe gjatë këtij prononcimi dha edhe mendimin e tij për Edi Ramë, Baton Haxhin dhe Gent Cakajn.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Korcari07/10/2019 18:00

Bravo kosova, mesoni kurva antikombetare si behen votimet, e boshatiset shqiprin bitcha, historia ka per tju denuar te gjitheve pa perjashtim ter klasen politike te pas 90.

Leonsio07/10/2019 16:53

Te lumte goja , je i drejtperdrejt , keshtu qofsh gjithmone ... urime me te perzemerta per fitoren

Tosi07/10/2019 15:20

E kane gati ne serbi strehimin.

Daj Jaku07/10/2019 14:07

Të mos mërziten ballton haxhiu dhe genkaka, i japim strehim politik në Shqipëri.

Shto koment

Denonco