Kurti fton LDK-në në koalicion, por ka një kusht...

Kurti fton LDK-në në koalicion, por ka një kusht...

23:28, 06/10/2019

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë intervistën e parë pas zgjedhjeve parlamentare.

Kurti në RTV Dukagjini ka thënë se sot ka ndodhur ndryshimi dhe çelësi i fitores sipas tij ishte populli.

“Opozita ka fituar në Kosovë dhe këtij ndryshimi i prin Lëvizja Vetëvendosje”, u shpreh ai, raporton Telegrafi.

Ai ka thënë se nuk duhet të humbim kohë duke thënë se e sheh si partnerë LDK-në.

Kurti ka thënë se nga nesër do të ftojë LDK-në për të krijuar koalicionin.

Rezultatet LIVE:

https://rezultatet2019.org/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=1&IsPS=0&Turnout=0&LangID=2

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco