Premier Rama has gone mad: The media (SYRI.net) is blocking the negotiations!

Premier Rama has gone mad: The media (SYRI.net) is blocking the negotiations!

12:07, 03/10/2019

Albanian Premier Edi Rama has found out and attacked the foreign and domestic enemies that are blocking the country’s path towards EU integration. According to Rama, EU member countries and the opposing media are the ones to blame for his government’s failure to fulfill the necessary conditions for the opening of negotiations with EU.

Addressing the parliament where there are only Socialist MPs and some others selected by him, Rama attacked the media that are his opponents. And, when Rama speaks about the media, it’s clear which ones he means. It is the media like Syri.net which he sent the police to and lately the taxation authorities for the minimal costs of an online portal.

“It’s the media that only write and tarnish, the media that spread the news in EU”, Rama said in the parliament. For him, the media is against the opening of negotiations with EU.

“It is these media that spread news in EU and it is them that do not want the integration. That’s correct, they do not want it”.

Earlier, the Albanian Prime Minister accused several EU member countries that do not want the enlargement and for that reason do not open the green light to Albania.

“There are countries in EU that are against the enlargement. EU is experiencing an inner debate, imposed by the domestic dynamics for the enlargement and related to an entire period of crisis due to the refugees’ influx. Albania is more ready than other countries were. Today, any of EU members would not be able to become a member because the conditions have become harder”, Rama said, accusing all but his corrupt government that is the main reason why EU does not decide to open the negotiations with Albania.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz03/10/2019 14:34

Edver Taqi Rrumpalla, nen udheheqjen tende te ndritur, vendi ka bere hapa perpara ne sektorin e narkotikeve, ke hapur vende te reja pune ne betonizimin e vendit, shkelqen ne pastrimin e narkoeurove duke projektuar rruge me 20 milion euro kilometrin, grabit çdo dite xhepat e farfer te shqiptareve dhe i fut ata me dekada ne borxh, me PPP te e tua te famshme. Me ty ne krye o qelbesire, Shqiperine e zoteron krimi dhe shqiptaret po sidomos rinia e pashprese po merr arratine rrugeve te botes, me keto ritme shpopullimi, nuk do jet e larget dita kur ketu do mbetesh ti o kryehorr dhe ridhjerja jote! Sigurisht, per ty qenef, fajin e ka opozita, media qe nxin çdo gje te parajses ridhjerse dhe Europa nuk diskutohet, por mbi te gjith, fajin e ka Saliu!

GENTI03/10/2019 13:39

ZOTI PEKA GJITHASHTU DHE STAFI SYRIT.NET MOS U DOREZUNI KURRË MOS KINI FRIK NGA PUSHTLLEQET KUMONISTE TE RILINDJES SE VETËM JU JENI BETEJA SHPETIMIT KOMBËTAR JAM NE GREQI KAM DIGITALB DHE JAM I NEVERITUR NGA PROPOGANDA KUMONISTE NA SHPETONI SE PO NA GLLABËROJNE ME CENSURE TV CDO GJE ESHTE NE SHERBIM TE RILINDJES KU ESHTE YLLI RAKIPI

Tani03/10/2019 13:30

Po ç'prisni nga gruaja e bilalit ju, ai apo ajo se sdim si ta quajme tani eshte e papergjejshme ,duhet ta shkulim nje minute e me pare me gjithe qeverine e ridhjerjes dhe ta hedhim ne plehra.sduhet te presim nga te huajet,apo ambasadoret te Na shpetojne nga kjo qeveri kriminelesh.

Profesori 03/10/2019 13:25

Zoti na ruajt prej shehrit e shejtanit dhe prej " gruas " se Bilal Shqipraroamerikanit.

Profesori 03/10/2019 13:14

Zoti na ruajt nga shehri e shejtani dhe nga gruaja e Bilal Shqiptaroamerikanit.

Edlir Rameta03/10/2019 12:43

Keto vende qe "sduan zgjerimin"e kane vetem me Edvin pallen, sepse maqedonise se veriut apo jugut ja hapin deren dhe dritaren per ne BE kurse per Edvin pallen ka vende qe sduan zgjerimin. O Edvin palla kaq naiv je? !sepse te cmendur te dime megjithse Mero Baze akoma ska mare vendim qe te publikoje kartelen tende mjekesore.

Shto koment

Denonco