Ushtari i Rames/ ‘Tërmetet e Ben Blushit’ dhe lajmet e zhdukura prej tyre

Ushtari i Rames/ ‘Tërmetet e Ben Blushit’ dhe lajmet e zhdukura prej tyre

11:05, 24/09/2019

“Tërmete të tjera”, “Kujdes në orët në vazhdim”, “Do shemben shtëpite” ishin disa prej titujve të edicionit të drekës së datës 22 Shtator në Top Channel.

Madje i pasur me disa lajme edhe neë faqen online të po kësaj kompanie mediatike të keqpërdorur nga Rama vs Blushi. Miq dhe kolegë na nisin edhe foto të bisedave që kanë bërë me kryeredaktorët apo gazetarët e këtij tv, lidhur me panikun dhe lajmet tashmë të fshira prej tyre, edicionit të përpunuar në montazh ku kanë zhdukur headlines dhe kronikën anoncimin e tyre prej spikerit.

Por gjurmët mbeten. Përballja me këtë media gjobvënëse ndaj biznese dhe kolegëve do vazhdojë këtu dhe në gjykatë. Të gjitha sulmet ndaj Syrit të porositura nga Rama Blushi në TCH do ballafaqohen këtu dhe në gjykatë. Arben Blushi, ky ushtar i Ramës, ky i akuzuar nga çdo bashkëpunëtor i tij ndër vite, mund tu vendosë gjobë edhe ca kohe bizneseve nën frikën e Ramës, por Syri do ketë përballje me këto media që ekzistojnë vetëm për ti shërbyer Edi Rames. Kronikat e trupshme kunder Syrit për fake, do ballafaqohen edhe në rrugë ligjore me ato të fshira tashme nga top media.

Image

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi 24/09/2019 11:26

Solidarizohemi me ju Cime Peka. Gangesteri Rama, ka kapur gjitheshka tashme ne shqiperi. Ato qe nuk i kap dot, i sulmon me te gjitha mjetet dhe paturpesit. Shume biznese te medha, po falimentojn pasi nuk munden te konkurojne ne treg me korrupsionin e Gangesterit rama. Qendro i fort, shqiperija dhe shqiptaret kane nevoj per ju, per median e lire, per fjalen e lire, per denoncimet ndaj korrupsionit, mafies, bandes se gangesterit rama.

Shto koment

Denonco