Përdorimi i policit/ Tonin Vocaj, i rikthyeri i Lleshaj për shantazhin e mediave

Përdorimi i policit/ Tonin Vocaj, i rikthyeri i Lleshaj për shantazhin e mediave

10:41, 24/09/2019

Ky eshte Tonin Vocaj, polici, hetuesi, shërbëtori i çdo qeverie i gatshëm për tu përdorur deri në neveri edhe nga Ministri i radhës i Brendshëm. I flakur nga policia prej Saimir Tahirit, pasi ky i fundit kishte vendosur që të drejtonte policinë me banditët e tij, është rikthyer ne polici nga Lleshaj për të bërë punën e hetuesit ndaj kundërshtarëve mediatik dhe jo vetëm të Edi Ramës.

Deshmia e gazetarit Rakipllari tregon shumë. Para dy ditësh edhe pse Top Channel dhe shumë media të tjera prej orës 15.00 promovonin lajme për termetet në vijim, Vocaj urdherohet të shkojë në drejtorinë e policisë për të marrë në pyetje, për ta shantazhuar dhe madje për ti diktuar përgjigjet që duhej të jepte gazetari i Syrit, që të aprovonte panikun terrorist në mendjen e Ramës, prej drejtuesit të webit, Çim Pekës.

Por nga sot, të gjithë ata që u përdoren për shantazh nga Edi Rama, do të vetohen publikisht për çdo përdorim, lidhje të tyre të mundshme me krimin politik dhe jo vetëm. Edhe hapat ligjor ndaj tyre nuk do mungojnë, por në radhë të parë publiku do njihet në detaj se kë ka në krye të policisë tashmë jo të shtetit, por të një të sëmuri mendor si Edi Rama. Për të qenë korrekt me lexuesin, përderisa ka një kartelë mjeksore për Ramën, është detyra e ketij të fundit të na vertetojë të kundërtën. Të paraqitet tek psikiatri dhe një komision mjekësh për testet mjeksore. Trump pati guximin ta bente edhe kur u akuzua pa asnje provë prej mediave kritike me të, ndërsa për Ramen ka prova plot.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kosta24/09/2019 12:04

Nuk kam njohur, ne policine e shtetit, figure, polici me te shpelare, me servile deri ne lepirje se ky Tonin Voci......ishte i besuari i Nishanit minister, i lepihej dhe Nishani e mbante ne detyra te larta policore.....

Loran 24/09/2019 11:13

Der dje e kishim ke PD ja kte mos gaboj neper oborr????????????????

N24/09/2019 11:03

Dhe rama do egersohet me shume e do na e nxjerr neve intatin se me ju nuk ka prova. Evropa do ha kokoshka e do mendoje "ah sa romantike".

N24/09/2019 10:57

Dhe rama do egersohet me shume e do na e nxjerr neve intatin se me ju nuk ka prova. Evropa do ha kokoshka e do mendoje "ah sa romantike".

Lali24/09/2019 10:55

Edhe pse lajmi ishte i rende, ndjesa publike dhe shkrimi i ndjeses se vete gazetarit tregojne per nje pergjegjshmeri dhe ndjesi qytetare. Ajo qe i ndodhi gazetarit mund ti ndodhe kujtdo sepse tek e fundit prandaj dallojme nga kafshet, ndryshe nga keta qe na qeverisin. Syri vazhdoni keshtu dhe mos u ndalni ne publikimin dhe nxjerrjen e cdo te vertete pasi ne kete menyre i ndergjegjesoni qytetaret. Ne media thuajse jeni te vetem, pasi pjesa me e madhe e mediave jane shitur tek dallkauku dhe batakciu qe po shkaterron kete vend, por mos u dekurajoni se nga qytetaret keni mbeshtetje. Edhe nje here mos u dekurajoni dhe mos heshtni per asgje te vertete. Forca perpara

Shto koment

Denonco