Tërmetet, Presidenti i Parlamentit Evropian, i afron mbështetje popullit shqiptar

Tërmetet, Presidenti i Parlamentit Evropian, i afron mbështetje popullit shqiptar

13:14, 23/09/2019

David Sassoli, Presidenti i Parlamentit Evropian i ka dërguar një mesazh Shqipërisë, në këto ditë kur qytetarët janë të shqetësuar dhe vazhdojnë të përjetojnë ankthin e tërmetit.

“Në këto orë të vështira ne jemi pranë popullit shqiptar. Mendimet tona janë për ata që janë lënduar ose kanë humbur shtëpitë e tyre..  Evropa është gati të ndihmojë për rimëkëmbjen dhe rindërtimin,” përfundon Sassoli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

vera23/09/2019 14:53

He tu e ndje ngrofjen ma shume nga te huajt ne, ne kto momente, se nga bos fordulli jone KM Edi Rama!

Shto koment

Denonco