FOTO/ Rama fal Blushin, ndalon gazetarin e SYRI.net

FOTO/ Rama fal Blushin, ndalon gazetarin e SYRI.net

00:34, 23/09/2019

Ndërsa situata e tërmetit është e rënduar dhe qeveria që drejtohet nga Edi Rama nuk ka mundur të bëjë asgjë për të qetësuar njerëzit, ky I fundit ka vendosur që të merret me SYRI.net.

Pas lajmit të dalë në mediat online, mes të cilave dhe SYRI.net, lajm i marrë nga Top Channel, policia e drejtuar nga Lleshi me urdhër të Ramës ka pushtuar zyrat e SYRI.net dhe ka ndaluar gazetarin që ndodhej në redaksi.

Por ndërsa ka ndaluar gazetarin e SYRI.net, Edi Rama ka vendosur të falë Ben Blushin, për lajmin e botuar, lajm që I ishte referuar dhe redaksia e SYRI.net.

Siç e shikoni, TCH e kishte lajmin, por pas urdhërit të Ramës dhe Blushit e ka fshirë.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Andi23/09/2019 02:27

Duhet ber na nji shembull. Pas termetit dihet shkencerisht qe mund te ket permbytje dhe gjera te ngjashme por qe te dihet saktesisht orari kur do ndodhi termeti i rradhes nuk ndodh. Me vjen keq qe mund ta pesoj na nje gazetar i juaji por mundohuni te beni kujdes me rirujt bombastik.

Lilos23/09/2019 02:06

Mos u dorzoni

N23/09/2019 00:39

Blushi me ane te partise Libra i ka dhene goxha info edi rames qe ka grumbulluar nga anetaret. Dhe ketu une them qe evropa tall bythen me ne

Shto koment

Denonco