Policia pushton 'SYRI-n'/ Rama perdor termetin per te mbyll fjalen e lire

Policia pushton 'SYRI-n'/ Rama perdor termetin per te mbyll fjalen e lire

00:04, 23/09/2019

Nje lajm me qellim sensibilizues qe ka qarkulluar ne te gjitha portalet dhe tek “Syri” me shkas nga nje interviste ne “Top Channel” e nje sizmologu grek po perdoret si shkak nga Edi Rama per te mbyll fjalen e lire e me konkretisht portalin Syri.net.

Ne keto momente policia ka zbarkuar te zyrat e “Syrit pas urdhrit te Rames.

Nje lajm qe ne fakt eshte sqaruar dhe pergenjeshtruar vetem nga Syri, dhe jo nga portalet e tjera qe e kane botuar.

Lajmi qe keshillonte qyetatret te rrinin jashte nga parashikimi i sizmologut grek por perdoret si pretekst i Rames per te mbyll portalin me te madh ne vend dhe me kritik me qeverine.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

sokol hollpapi25/09/2019 12:01

po si mer na nxoret mes rruges edhe ketkini fjalen e lire ju ja ge shofim a do e aprovoni koment e te vertetojme qe te ju eshte fjala e lire nuk ta fal populli ate qe beret qe i noret ne truge te madhe te fljne neper tortuare kshtu medha jeni ju e ai gazetari del e thote une mendova familjen time mora ata telefon i thashe dil ti thuaje familjes tende por ja ta besh lajm e ta postosh ne web ne fb,une per ty harxhova naft, hangra jasht, e ndejta si legen ne rruge kjo eshte fjala r lir tuaja.

N23/09/2019 00:37

Qelbesire komuniste. Na nxiu jeten

Shto koment

Denonco