Sqarim për palaçon kryeministër dhe një ndjesë për qytetarët

Sqarim për palaçon kryeministër dhe një ndjesë për qytetarët

23:15, 22/09/2019

Sot ne dreke “Top channel” me porosi te zyres se shtypit te kryeministrit qe nuk u kthye nga Frankfurti per termetin, por se lobistet e tij e njoftuan se takimi me Donalt Trump me date 25 Shtator nuk konfirmohet, intervistoi sizmologun grek qe kishte paralajmeruar termetet.

Me qellimim e vetem qe te sulmohej Presidenti Meta se pse i kishte kerkuar qeverise shqiptare te merrte masa ne raste emergjencash pasi Shqiperia sipas sizmologut ne fjale eshte e rriskuar.

Madje sizmologu kishte edhe parashikime ne forme keshillash qe linin vend per panik.

Kete lajm te “Top channel” e kishin te gjitha portalet, viktime e se ciles u be edhe “Syri”.

Deri ne momentin qe ky lajm nuk ishte botuar tek “Syri” paniku nuk eshte se zuri vend. Por menjehere pas termetit rutine te ores 22.08 dhe publikimit te ketij lajmi edhe tek “Syri”, Tirana ka vershuar ne rruge.

Kryeministri palaco ka zgjedhur te qetesoje njerezit duke sulmuar vetem “Syrin” kur lajmin e kishte perhapur televizioni i tij.

Ne kerkojme ndjese per botimin e nje lajmi te till nga portalet dhe televizionet e Rames dhe bejme kete sqarim te se vertetes.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tommy23/09/2019 00:33

Ai me siper i Topit esht parashikim moti ku thuhet qe mund te sjell permbytje,,, nuk thuhet orar fiks termeti duke nxjerr mijra persona ne rruge.

Saimir23/09/2019 00:04

KM te shperndaj Kabinetin, Presidenti Parlamentin dhe i madhi zot pushon termetin

Shto koment

Denonco