Numrat e llogarive bankare/ Ministria e Mbrojtjes apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit

Numrat e llogarive bankare/ Ministria e Mbrojtjes apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit

17:57, 22/09/2019

Shqiptarët duhet të solidarizohen me personat e prekur nga tërmeti i fortë i rënë dje.

Për këtë arsye Ministria e Mbrojtjes ka vënë në dispozicion edhe një numër llogarie bankare, paratë e së cilës do të shkojnë për të prekurit e tërmetit.

Në vijim të situatës së krijuar nga tërmeti i rënë në datën 21 shtator 2019, duke prekur disa qarqe të vendit, Ministria e Mbrojtjes ka vendosur në dispozicion llogari bankare, për t’i ardhur në ndihmë të gjitha familjeve të dëmtuara nga tërmeti.

Kontributet vullnetare nga biznese, shoqata apo individë në ndihmë të banorëve të dëmtuar mund të derdhen në llogaritë e mëposhtme:

Banka Credins

IBAN në ALL (Lek): AL29 2121 1016 0000 0000 0030 0001

IBAN në EUR : AL72 2121 1016 0000 0000 0030 0003

IBAN në USD: AL02 2121 1016 0000 0000 0030 0002

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krist22/09/2019 23:18

Po,ministrja e financave,deklaroi se buxheti eshte i garantuar,per nevojat e termetit,pse u dashka,qe te ndihmojne njerezit?

Krist22/09/2019 23:16

Po,ministrja e financave,deklaroi se buxheti eshte i garantuar,per nevojat e termetit,pse u dashka,qe te ndihmojne njerezit?

Shqiptari22/09/2019 19:53

Po si nuk keni TURP!!!!!! Nje qeveri hajdute, nje ministre hajdute tallet kaq keq me hallet e njerezve dhe me shqiptaret e varfer!!!!!!!! Kerkoni leke nga populli qe keni lene pa pune, pa uje, pa buke dhe pa breke!!!!!! Pasi keni 6 vjet qe po e vidhni buxhetin e shtetit me tendera, korrupsione, koncensione, tani qe nuk ka mbetur asgje ne buxhet, kerkoni qe te na merrni edhe neve leket!!!!!!???? Merruani oligarkeve, merrjani Rames, merrjani ministrave dhe ish-ministrave, merrjani kryetareve te bashkive, merruani drejtoreve dhe kryepoliceve!!!!! Bushtra e mutit!!!!! Ministrja bushter kerkon te lype edhe leket e popullit!!!

Shto koment

Denonco