Rama dhe Veliaj në hava/ Tirana në tmerrin e tërmetit

Rama dhe Veliaj në hava/ Tirana në tmerrin e tërmetit

17:42, 21/09/2019

Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin e tij drejt  New Yorkut, ku kishte planifikuar të merrte pjesë në mbledhjen e Organizatës së  Kombeve të Bashkuara.

Aktualisht kryeministri, Edi Rama ndodhet në Frankfurt dhe pritet të kthehet në orët në vazhdim në Tiranë.

Ashtu si kryeministri, edhe kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ndodhet gjitashtu jashtë vendit.

Kryeministri Edi Rama ka folur ne telefon me kryeministrin italian Giuseppe Conte, i cili i ka shprehur solidaritetin e plote te Italise dhe gatishmerine per te mbeshtetur Shqiperine ne perballimin me pasojat e termetit te rende qe ra mbi vendin tone.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

xj21/09/2019 18:20

italis u bon nja 3 a 4 bjet qe ska rregullu hala pasojat e termetit te vet.

Shto koment

Denonco