Dita e paqes, që nuk është!

Dita e paqes, që nuk është!

13:46, 21/09/2019

Petrit Vasili, nënkryetari i LSI, ka lënë një mesazh sot në rrjtet sociale me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Paqes dhe situatën në të cilën gjendjet Shqipëria.

"Nuk mund të ndash paqen nga liria sepse askush nuk mund të jetë në paqe përderisa nuk ka liri"! Thotë Malcolm X. Ndër ne në Shqipëri, - shkruan Vasili, -  liria nuk duket gjëkund ndaj edhe paqja është mjaft larg. Të luftojmë dhe të bëjmë çdo gjë për lirinë, që të kemi edhe paqen pa të cilën nuk bëjmë dot!"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco