Thikat e Tahirit në sallën e gjyqit për Edvin Mafinë dhe Fatmir Drogën!

Thikat e Tahirit në sallën e gjyqit për Edvin Mafinë dhe Fatmir Drogën!

14:15, 19/09/2019

Nga Sali Berisha.

Sot Saimir Habili lëshoi në sallën e gjyqit, dy akuza bombë me kodin e mafies për Edvin Mafinë dhe Olsi Xibrakën nga njëra anë dhe Fatmir Drogën e Geron Trafikun nga ana tjetër. Deklaratat bombë, kod mafioz të Saimir Habilit, ishin si vijon.

1 - “Në raport me politikën, Edi Rama është shefi i madh”, mesazhet e koduara, ish-ministri nxjerr foton me Ramën në gjyq.

2 - Unë i pandehur se shita makinën, të tjerë me vëllezër trafikantë s’mbajnë përgjegjësi”./ Mesazhet e Tahirit në gjyq.

Me këto mesazhe të koduara, Saimir Habili deklaroi: Politika e kanabizimit të vendit ishte e Edvinit, jo e imja. Pra, unë zbatova porositë e shefit të madh, o gjykatës. Përveç kësaj, ai akuzon direkt Ramën dhe Xhafën që nuk mbajnë përgjegjësi për vëllezërit trafikantë (Olsin dhe Geronin).

Sajmir Habili nuk kërcënon vetëm Xhafën për Geronin si ç’po përpiqet Fuga dhe Don Djall Agaçio të manipulojnë me mediat, pasi ai qëllimisht nuk thotë tjetri me vëlla trafikant, por foli në shumës, të tjerë me vëllezër trafikantë dhe këtu fjala është personalisht për Edvin Mafinë dhe Olsi Xibrakën dhe Fatmir Drogën e Agron/Geron Trafikun!

Morali: Guxoni të më dënoni, do t’ju marr me vete me gjithë vëllezërit tuaj trafikantë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku19/09/2019 16:25

Do ta nxjerrin të pafajshëm...ose do ti rrasin ndonjë car gjigand në burg që do ti pëllcasë zorra deri tek aorta, si xhuxh i vockël që është, i ka shumë afër zemrën me zorrën e trashë,...aksident qelie. Ky është kodi i mafjes. Bëju gati Vanxhuxh Dako, po vjen dimri me akullore në dorë.

Shto koment

Denonco