VIDEO/ Rama u mbyll shkollën e vetme, nxënësit dalin në protestë

VIDEO/ Rama u mbyll shkollën e vetme, nxënësit dalin në protestë

19:51, 18/09/2019

Një tjetër shkollë mësohet se është mbyllur duke lënë me qindra nxënës pa arsim, këtë herë në fshatin Shezë të Peqinit.

Siç shikohet edhe nga pamjet, nxënësit kanë dalë në protestë duke kërkuar që të hapet shkolla, pasi kjo është e vetmja shkollë që ata kanë.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Vogelushet nisin vitin shkollor me proteste!

Ua mbyllin shkollen!

Me moton “ikni nga Shqiperia se ketu nuk jetohet”!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital!

Ne fshatin sheze te peqinit nxenesit kerkojne te drejtat e tyre jan mbyllur shkollat, e vetmja shkolle esht nji fshat me tej duhet te bejne 6 km rruge dhe nxenesit fillojne ne oren 1 mesimin kthehen ne 2 e30 a eshte e drejte kjo, femijet kane dy dit qe bejme proteste dhe askush nuk vjen’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco