‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

17:25, 18/09/2019

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili duke komentuar 9 kushtet e vendosura nga CDU-CSU gjermane për hapjen e negociatave me Shqipërinë, u ndal edhe te një nga kushtet e forta të vendosura që është Reforma në Administratën Publike, ku Rilindja ka punësuar me mijëra antarë me teserë partie

‘Punesimet me tufa te rilindjes atentat me qellim kunder hapjes se negociatave!

Nje nga kushtet shume te forta te vendosura qarte e prere per hapjen e negociatave eshte Reforma ne Administraten Publike.

Punesimet me qindra e qindra,tufa tufa nga rilindja me teser partie jane haptazi dhe me qellim kunder hapjes se negociatave nga Rama dhe rilindja.

Nderkombetaret ketu ne Tirane nuk besoj se do ta konsiderojne edhe kete nje reforme fantastike qe nuk eshte pare gjekundi.

S'besoj se do te jene kaq te trashe sa te thone qe jua ka fajin opozita per kete.

Po ju risjell edhe nje here ne vemendje publikimet e pergjimeve nga Zeri i Amerikes per punesimet ne burgje pa pasur nevoje per komente te metejshme.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco