Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

17:03, 18/09/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara.

Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që shkruan se dy pacientë kanë vdekur në këtë spital si pasojë e kurimit të gabuar nga mjeku Sami Agolli,  që është njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Socialiste në Përrenjas,

Familjarët kanë kërkuar aktekspertimin por mjeku në fjalë është i mbrojtur nga Taulant Balla.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Vdesin dy te semure brenda jave nga ilaçet e skaduara ne spitalin e Prenjasit!

Familjaret kerkojne ekspertizen por akuzohet Taulant Balla se e pengon ate per te mbrojtur mjekun qe eshte dhe kryetar i PS!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr, Dua te dencoj nje rastet e ndodhura se fundi ne spital prenja Vdes pacienti 2 tashme Nga Nga ilacet e skaduara Edhe nga keq dhenia kurimi nga doktor Sami. Agolli nje koha ishte eshte kruetar partiseë socialiste Prenjas Vdes ne duart e keti doktori brenda 1 jave I ka marr jete 2personave. Familjaret kane kerkuar akt ekspertize Por nderhurja e taulant balles e ka bere teveahtire. Ju lutem publioeni Edhe anonim ju lutem. Flm.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco