Bylykbashi: Tregu i demokracisë në vitet e ardhshme do të zbrazet

Bylykbashi: Tregu i demokracisë në vitet e ardhshme do të zbrazet

22:58, 17/09/2019
A+ Aa A-

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi i ftuar në emisionin ‘Tempora’ në RTV Ora dha alarmin se në vitet e ardhshme tregu i demokracisë do të zbrazet gjithmonë e më tepër.

Oerd Bylykbashi: Jemi në kushtet kur kemi një parlament që vulos si noteri i qeverisë dhe koncesionet apo PPP me qindra, miliona euro janë vetëm simptomat e kalbëzimit të sistemit demokratik mbi qeverinë. Jemi para një autokracie.

Është krizë e thellë politike, kushtetuese, institucionale që do vazhdojë të përkeqësohet.

Edhe sikur partitë politike të hyjnë në stanjacion në betejën e tyre, kriza politike do të rëndohet. Kjo do të thotë që tregu i demokracisë në vitet e ardhshme do të zbrazet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco