Rama fton studentët që të bëhen spiunë të pedagogëve, ja shpërblimi!

Rama fton studentët që të bëhen spiunë të pedagogëve, ja shpërblimi!

15:10, 17/09/2019

 

Për të luftuar korrupsioni në çdo institucion të vendit duke përfshirë edhe sistemin arsimor ekzistojnë struktura të posaçme të shtetit siç janë policia, prokuroria apo zyrat e auditimit në ministrinë e Arsimit. Por duke e ditur dështimin ndaj luftës kundër korrupsionit në të gjithë nivelet (I vënë edhe si kusht i fortë për hapjen e negociatave), Edi Rama, sot ka prezantuar “filmin” e radhës propagandistik.

Nëpërmjet një postimi në Tëitter, ai ka njoftuar nisjen e një fushate kundër korrupsionit në universitete, por mënyra që ka zgjedhur për të bërë këtë është sa qesharake aq dhe e turpshme edhe anti-ligjore.

 Kryeministri i vendit fton studentët që të spiunojnë pedagogët dhe drejtuesit e universiteteve dhe nëse e bëjnë këtë, sipas Ramës do të shpërblehet me mos pagesën e tarifave dhe fitojnë një vit bursë!

 

 “Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Një ide në diskutim është:Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë,zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!”, shkruan sot Rama.

Deshtimi për të luftuar korrupsionin që e ka instaluar vetë duket se si për shumë gjëra të tjera po e çon tek metodadat e diktaurës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ferdinand17/09/2019 16:15

Turp Rikthim ne mesjete

Xhikja17/09/2019 16:14

Ramen nuk do ta gjeni vetem ne frigorifer. Tani do ta gjeni edhe kur te zbertheni zinxhirin e pantallonave te femrave.

lali17/09/2019 15:44

Mire studentit do ti japesh burse... Po pedagogun qe denoncohet per korrupsion do ta besh Dekan apo Rektor, apo ai do padise qivirine per prishje imazhi dhe te marre nje dore euro

Gramoz17/09/2019 15:19

Edhe kete e kishte mangut Edver Taqi Mutacaku, me kthy 80 lekshat e kohes se Enver Dylberit! Hajde ridhjerje hajde, perpara per fitorje te reja!

Shto koment

Denonco