Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:13, 12/09/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Meta për shkarkimin: I pamundur! Nuk jam në punë por në mision, të cilin do e përmbush deri në fund

Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës për shtyp të pak minutave më parë, u shpreh  i bindur se nuk ka shans që të dalë nga presidenca para 24 korrikut 2022, datë kur i mbaron edhe mandati kushtetues.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279796/meta-per-shkarkimin-i-pamundur-nuk-jam-ne-pune-por-ne-mision-te-cilin-do-e-permbush-deri-ne-fund/

 

Konferenca për shtyp/ Meta: Kemi dy shtete paralele, atë të propagandës dhe atë të së drejtës

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave për të folur për situatën në vend, zhvillimet dhe qëndrimet e tij pas mbylljes së sezonit veror. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279758/konferenca-per-shtyp-meta-kemi-dy-shtete-paralele-ate-te-propagandes-dhe-ate-te-se-drejtes/

 

'Do digjej Kuvendi'/ Meta: Informacion i vërtetë! Dokumentet do tregojnë se ishte një situatë e çmendur

Me rastin e përfundimit të vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias, të ftuar nga Kuvendi i Shqipërisë, presidenti i Republikës Ilir Meta është duke zhvilluar një konferencë për mediat nga selia e Presidencës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279757/do-digjej-kuvendi-meta-informacion-i-vertete-dokumentet-do-tregojne-se-ishte-nje-situate-e-cmendur/

 

Batuta e Metës: Nëse hapen negociatat më 18 tetor, do ti jap Edit dekoratën 'Urdhëri i Skënderbeut'

Gjatë konferencës për shtyp, presidenti i Republikës Ilir Meta ka lëshuar të tjera "ngacmime" në adresë të kryeministrit Edi Rama. 

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279772/batuta-e-metes-nese-hapen-negociatat-me-18-tetor-do-ti-jap-edit-dekoraten-urdheri-i-skenderbeut/

 

'Asnjë pakt Rama- Basha'/ Bardhi konfirmon: Për shkak të keqqeverisjes, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për negociatat

"Nuk do të ketë asnjë pak Rama-Basha".

Deklarata e fortë vjen nga sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i cili i kthen përgjigje lajmeve të fabrikuara në disa media sipas të cilave, pritet të ketë një pakt mes kryeministrit dhe liderit të Opozitës me qëllim tejkalimin e krizës politike në vend.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279823/asnje-pakt-rama-basha-bardhi-konfirmon-per-shkak-te-keqqeverisjes-shqiperise-do-ti-shtohen-kushtet-per-negociatat/

 

Spaho: Edi Ramën ne do ta largojmë me zgjedhje. Qëndrimi i opozitës, i pandryshuar

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho, i ftuar në News24, ka komentuar deklaratat e sotme gjatë konferencës për shtyp të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, por edhe qëndrimet e opozitës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279833/spaho-edi-ramen-ne-do-ta-largojme-me-zgjedhje-qendrimi-i-opozites-i-pandryshuar/

 

Fakte të reja për manipulimin e '30 Qershorit', dëshmi nga Bylykbashi dhe Kaso

Dy përfaqësues të lartë të PD, Oerd Bylykbashi dhe Ivi Kaso , po japin një konferencë shtypi në selinë e PD lidhur me Raportin e OSBE/ODIHR për votimin e 30 Qershorit dhe takimet e Komisionit të Venecias në Tiranë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279707/fakte-te-reja-per-manipulimin-e-30-qershorit-deshmi-nga-bylykbashi-dhe-kaso/

 

Aksidentohet makina e blinduar me targa ruse/ Shoferi arratiset, policia dyshon se...

Një makinë blind me targa ruse është aksidentuar mbrëmjen e sotme  tek ish-sheshi “Shqiponja” në Tiranë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/279841/aksidentohet-makina-e-blinduar-me-targa-ruse-shoferi-arratiset-policia-dyshon-se/

 

Presidenti i Çekisë do tërheqë njohjen e Kosovës, Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka anuluar vizitën e tij në Pragë ditën e enjte, ku do të merrte pjesë në Samitin e Vishegradit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/279791/presidenti-i-cekise-do-terheqe-njohjen-e-kosoves-haradinaj-anulon-viziten-ne-prage/

 

Rivalitet i fortë për postin e këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, pesë kandidatë në radhë

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se po konsideron emrat "e pesë personave shumë të kualifikuar" për postin e këshilltarit të tij të ri të Sigurisë Kombëtare, pas largimit të John Bolton-it.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/279845/rivalitet-i-forte-per-postin-e-keshilltarit-te-sigurise-kombetare-pese-kandidate-ne-radhe/

 

Përpara përballjes me Turqinë, Kombëtares Shqiptare i vjen një lajm i mirë

Fitorja ndaj Islandës i mundësoi Shqipërisë rikthimin shpresës për një kualifikim  të mundshëm në Evropian.

Në datën 11 tetor, kuqezinjtë do të përballen në transfertë me Turqinë .

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/279866/perpara-perballjes-me-turqine-kombetares-shqiptare-i-vjen-nje-lajm-i-mire/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco