21 vite nga vrasja/ PD përkujton nesër Azem Hajdarin

21 vite nga vrasja/ PD përkujton nesër Azem Hajdarin

20:50, 11/09/2019

Nesër mbushen 21 vjet nga vrasja e tribunit të demokracisë, Azem Hajdari.

Ngjarja e kobshme e 12 shtatorit 1998 do të përkujtohet nesër, ashtu si çdo vit, nga Partia Demokratike dhe lideri i saj Lulzim Basha.

Selia blu ka publikuar edhe axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë Azem Hajdari.

Ja axhenda:

CEREMONIA E PËRKUJTIMIT TË HEROIT TË DEMOKRACISË AZEM HAJDARIT

12 Shtator 2019

10:00  CEREMONIA PËRKUJTIMORE PRANË MEMORIALIT

10:30 - Deklaratë e Kryetarit Basha për mediat në përfundim të ceremonisë

10:45 - VARREZAT E DËSHMORËVE

11:15 – 12.00 VIZITË NË FAMILJE

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco