'Kërcënon dhe terrorizon banorët'/ Ja si Rama përmes Xhillarit po grabit bregdetin e Jalës

'Kërcënon dhe terrorizon banorët'/ Ja si Rama përmes Xhillarit po grabit bregdetin e Jalës

18:11, 11/09/2019

Nën tytën e pistoletave dhe nën emrin e kryeministrit Edi Rama, po zaptohet dhe po përvetësohet një pjesë e bregdetit të Jugut.

Ky është denoncimi i një qytetari, publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, Rama po grabit bregdetin e Jalës përmes Alban Xhillarit, biznesmen i njohur ndërtimi.

“Grabit bregun e Jalës duke përdorur si mashë famozin Lame dhe emrin e Edvin Hajdutit! Zbulohet shkaku i terrorit të Edvinit në kadastren e Vlorës! Qytetari dixhital akuzon rëndë Xhillarin si grabitës të dhunshëm të brigjeve të Jalës”, shkruan ish kryeministri Berisha, ndërsa më pas publikon edhe mesahzhin e qytetarit digjital.

"Z. Berisha Jam nje punjose e kadastres vlore prej nje muaji zyrat e kadastres te vlores jane nen teror dhe nje presion nga drejtusi pergjithshem Artan Lame me kercenime largimesh nga puna dhe detyrim per te dhene doreheqje nga puna e cila pasoj dhe me doreheqjen e dr. Flori Alimadhi, dhe me shkarkimin sot zv.dr Klodjan Troci dhe nje nr te tjere juristash emrat e te cilve priten te vine neser per largim nga puna. E gjithe kjo vetem e vetem per arsye se punjosit e kadastres te gjithe ne bllok kane refuzuar ne menyre te ligjshme zbatimin e nje urdheri flgrant me ligjin qe bene te mundur bllokimin e pronareve te ligjeshem te nje prone te fituar me vendim Gjykate te formes te prere. E gjithe kjo per te farorizuar mashtrusin dhe fallsifikatorin ALBAN XHILLARi i cili nen kercenimin e armeve dhe duke perdor direkt emrin e kryeministrit ka terorizuar gjithe banoret e vunoit dhe ka pervetsuar gjithe bregun e jales. Doktor te lutem na ndihmoni jemi familjar dhe jemi ne halle nga nje ane Artan lamja qe do na heqi buken e femijve per mos zbatimin e urdherit te tij te paligjshem dhe nga ana tjeter burgu nqs do e zbatojm kete urdher, cdo fjal nga keto qe ju kam shkruajtur jane te verifikushme,me besimin te ju per te ruajtur anonimitetin"

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

vera12/09/2019 13:12

Dhunusi Xhillari,famozi Lame ,Edvin Hajduti. 1.Edvini.2.Lame 3.Xhillari.Le te shohim Prokurorine ,ne c,afat do ta zgjidhi problemin?

Shqiptari11/09/2019 18:41

Po ku jeni o vlonjate trima me gjoksin grope!!!!! Ku jeni i trimat e Ismail Qemalit dhe Selam Musait???!!! O u thafshin duart, ju qe ne 1997 i vute zjarrin Vlores vetem per fajin tuaj, i vute zjarrin institucioneve dhe i shpallet lufte shtetit dhe qeverise per parate e humbura nga mendte e kokes tuaj!!!!! Sot ne 2019 po jua luan fene nje piliveze si Artan Lame, vetem me letra bakalli!!!! Sot po ju hedh ne rruge si plehre dhe po ju heq buken e femijeve nga goja nje i semur psiqik qe e keni edhe deputetin tuaj edhe kryeminister!!! Harram e paci emrin vlonjate!!!!! Po ju trajtojne si plehra, si vemje, si krimba dhe si morra dhe ju, vetem sa jepni deoreheqjen dhe ikni ne shtepi si pula te lagura ose si qener te rrahur me bishtin nder shale!!!! Rrini, rrini! Rrini mos u ngrini te luftoni per buken e gojes deri sa Rama t'jua marre edhe grate nga krevati edhe cupat nga shtepite!!! Ju qe vrisni vellane per nje gardh, ju qe vrisni shokun apo komshiun per nje llaf goje, sot rrini gojekycur dhe me syte nga qielli!!! Cfare do t'ju beje Berisha??? Ju nuk e donit!!!! Mbajeni Ramen dhe banden e tij hajdute tani!!!!

Shto koment

Denonco