LSI s'ka kërkuar kurrë anëtarë në Gjykatën e Lartë dhe as në Kushtetuese

LSI s'ka kërkuar kurrë anëtarë në Gjykatën e Lartë dhe as në Kushtetuese

13:19, 11/09/2019

Nga Petrit Vasili.

LSI nuk ka pasur kurrë dhe as ka kërkuar të ketë asnjëherë anëtarë, as në Gjykatën Kushtetuese dhe as në Gjykatën e lartë.

Çdo lajm idiot që pretendon se LSI ka kërkuar të ketë anëtar në Gjykatën Kushtetuese, në rastin më të mirë ështe debilitet dhe në rastin më të keq është kapje poshtëruese nga qeveria.

Edhe dokumentet e cituara s'kanë asnjë lidhje me asnjë kërkesë të LSI për anëtarë në kushtetuese, por kanë qënë thjesht propozime në kuadrin e Reformës në Drejtësi.

LSI ka nënvizuar se Gjykata Kushtetuese kishte treguar integritet të lartë dhe paanësi dhe nuk kishte arsye që ajo të shpërbëhej dhe të lihej vendi me vite pa Gjykatë Kushtetuese.

Është e qartë që kapja dhe supa e Rilindjes i detyron disa të flasin si idiotë, por në asnjë rast kjo nuk është meritë, por neveri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco