Meta uron ministrin italian: Mik i Shqipërisë, mbështetës i fortë i integrimit

Meta uron ministrin italian: Mik i Shqipërisë, mbështetës i fortë i integrimit

13:09, 11/09/2019

Presidenti Ilir Meta ka uruar ministrin për Evropën në qeverinë e re të Italisë, Enzo Amendola.

Duke e uruar për punën e re, Kreu i Shtetit Shqiptar thekson se Amendola është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë dhe mbështetës i fortë i të ardhmes tonë evropiane.

“Pata #kënaqësinë të uroja sot një #mik të vjetër prej 25 vitesh @amendolaenzo i cili sapo është betuar si #ministër për #Europën në qeverinë e re të Italisë. @amendolaenzo një mik i shkëlqyer i Shqipërisë dhe mbështetës i fortë i së ardhmes tonë europiane.”, shkruan Meta.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco