Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:10, 11/09/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Festa pas fitores, kjo është brohoritma e kuqezinjve në dhomat e zhveshjes

Shqipëria fitoi me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena” me Islandën, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në Grupin H eliminator të “EURO 2020”, shkruan Syri.net.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/279617/video-festa-pas-fitores-kjo-eshte-brohoritma-e-kuqezinjve-ne-dhomat-e-zhveshjes/

 

Kosova e madhe/ Pas 12 viteve Anglia pëson 3 gola në një ndeshje

Anglia dhe Kosova zhvilluan mes tyre një ndeshje spektakolare në stadiumin e Southampton, ku u regjistrua rezultati i papritur, 5-3, raporton Syri.net.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/279608/kosova-e-madhe-pas-12-viteve-anglia-peson-3-gola-ne-nje-ndeshje/

 

Ish-kryeministri Berisha uron Kuqezinjtë për fitoren 4-2 ndaj Islandës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshendetur me një shënim në facebook, fitoren 4-2 të Kuqezinjve të Shqipërisë ndaj Islandës

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279613/ish-kryeministri-berisha-uron-kuqezinjte-per-fitoren-4-2-ndaj-islandes/

 

Babani, Kajmaku, Pjetri....PD konfirmon: Ka edhe të tjerë, s’keni parë asgjë akoma

Nga studio e A2CNN, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha se qëndrimi i Mark Babanit, kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, i cili refuzon akuzat e PD, po vepron njëlloj si me kandidatët e tjerë socialistë të akuzuar nga opozita.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279557/babani-kajmaku-pjetri-pd-konfirmon-ka-edhe-te-tjere-skeni-pare-asgje-akoma/

 

Kriza politike, Kryemadhi zbulon kushtin e Ramës: Kërkon që të mos i preken koncesionet

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një intervistë për Neës24 është shprehur se zgjidhja e krizës politike në vend do të vijë vetëm nëpërmjet zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279527/kriza-politike-kryemadhi-zbulon-kushtin-e-rames-kerkon-qe-te-mos-i-preken-koncesionet/

 

‘Të hetohet edhe kryeministri’/ Saimir Tahiri shet Edi Ramën

Saimir Tahiri kërcënoi sot se nëse do ta dënojnë, ai shumë mirë mund ti vijë goja dhe kujtesa dhe mund të shesë edhe Edi Ramën.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279500/te-hetohet-edhe-kryeministri-saimir-tahiri-shet-edi-ramen/

 

Basha nga Brukseli: Rama kërkon të mbyllë pa hetim dosjet ‘184’ dhe ‘339’

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë për integrimin për shkak se vendi nuk ka bërë progres në kushtet e vendosura.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279497/basha-nga-brukseli-rama-kerkon-te-mbylle-pa-hetim-dosjet-184-dhe-339/

 

Gënjeshtra e Veliaj/ Sjell në Tiranë nga Viena, një çmim që nuk ekziston

Nga Inva Hasanaliaj 

‘Vlerësimi që na u dha nga OKB-ja, si një nga qytetet me performancën më të mirë ekonomike krahasuar me atë që gjetëm, është një inkurajim që të gjithë bashkë, katër vitet e ardhshme, ta kthejmë Tiranën jo vetëm në polin më të rëndësishëm ekonomik të Shqipërisë, por me shumë gjasë, edhe në polin më të rëndësishëm ekonomik të gjithë rajonit të Ballkanit’.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279485/genjeshtra-e-veliaj-sjell-ne-tirane-nga-viena-nje-cmim-qe-nuk-ekziston/

 

FOTO/ Ideoi ndarjen e Kosovës, Trump shkarkon John Bolton

Këshilltari për sigurinë i presidentit Donald Trump John Bolton është shkarkuar nga detyra.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279522/foto-ideoi-ndarjen-e-kosoves-trump-shkarkon-john-bolton/

 

12 vjet burg për Tahirin, ja për çfarë akuzohet

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri, në seancën që po zhvillohet te Gjykata e Krimeve të Rënda që prej orës 09:00 të paradites së sotme.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/279443/12-vjet-burg-per-tahirin-ja-per-cfare-akuzohet/          

 

Shkarkimi i John Bolton mërzit serbët: Iku kundërshtari i Kosovës

Presidenti Donald Trump ka shkarkuar këshilltarin e tij të Sigurisë, John Bolton, për shkak të këshillave të këqija që ka bërë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/279539/shkarkimi-i-john-bolton-merzit-serbet-iku-kundershtari-i-kosoves/

 

Engel apel presidentit Trump: ‘Zëvendësi i Bolton, ruajtës i vlerave të politikës së jashtme amerikane’

Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel bëri thirrje që Presidenti Donald Trump të emëronte sa më shpejt në vend të John Boltonit, një Këshilltar të ri Kombëtar të Sigurisë që respekton vlerat tradicionale amerikane.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/279616/engel-apel-presidentit-trump-zevendesi-i-bolton-ruajtes-i-vlerave-te-politikes-se-jashtme-amerikane/

 

Presidenti Meta: Fitore ‘Shqiponjash’ sot në ‘Elbasan Arena’

I pranishëm për të ndjekur dhe për të përkrahur Kombëtaren në ndeshjen e sotme në “Elbasan Arena” kundër Islandës ishte edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shkruan Syri.net.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/279605/presidenti-meta-fitore-shqiponjash-sot-ne-elbasan-arena/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco