‘Të hetohet edhe kryeministri’/ Saimir Tahiri shet Edi Ramën

‘Të hetohet edhe kryeministri’/ Saimir Tahiri shet Edi Ramën

16:48, 10/09/2019
A+ Aa A-

Saimir Tahiri kërcënoi sot se nëse do ta dënojnë, ai shumë mirë mund ti vijë goja dhe kujtesa dhe mund të shesë edhe Edi Ramën.

Ndërsa doli nga Gjykata e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri, i pyetur lidhur me deklaratën që bëri në Gjykatë, kur tha se nëse përgjimi ku flitej se ai në kohën që ishte ministër kishte marrë 20 milion euro në fushatë merret si i vërtetë, atëherë duhej të hetoheshin të gjithë, duke lënë të kuptohej edhe Edi Ramën.

 “Nëse ka një pretendim që harxhoja 20 mln euro në fushatë, që në atë kohë unë kisha një muaj në detyrë dhe dy trafikantë bisedonin ai merr 5 milionë euro në muaj, atëherë nëse e merr seriozisht ketë përgjim, thash që nuk duhet të kursente njeri pa hetuar.

Ç’është kjo parti dhe këta njerëz që harxhojnë kaq para? Por ata e dinë që është një përgjim thashethem dhe ordiner… e përsëris, prokuroria ka pasur 2 vjet kohë ta hetonte për mua”, tha Tahiri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lezhjani 12/09/2019 23:00

more saje, ishalla nuk e nxjerr ma kryt prej burgut

Saranda11/09/2019 06:31

Te uroj fat te mbar ne burg o kelysh qorri....120 e jo 12 ....

Gramoz10/09/2019 23:22

O JC na rrufsh topet o pederast!

JC10/09/2019 17:25

O Gramoz, o miku i Lu-se. Ku eshte ai Luja ku eshte? Po nese kishte njeri qe e mbronte Saje Qorrin ishte Luja or tutkun. Iku Luja e hengri qorri. Konferenca e famshme "Lufta kunder droges histori suksesi" e organizoi ministria e brendshme e Sajes me Lu-ne o gjytym. Ah po me kete milet qe kemi ne, pak na bejne.

Gramoz10/09/2019 17:08

E hongre mutin o Saje Qorri, e krujte bythen me ambasaden USA dhe me ambasadorin Donald Lu, vetem per kete do ta hash derrin o qorri terfilit, ska bir kurve qe te shpeton nga burgu, as qelbesira i Anetes!

Shto koment

Denonco