Debati në 'Opinion'/ Zëdhënësi i Metës bën qesharak Alfred Pezën

Debati në 'Opinion'/ Zëdhënësi i Metës bën qesharak Alfred Pezën

23:03, 09/09/2019
A+ Aa A-

Zëdhënësi i Presidentit Meta ka reaguar ndaj deklaratave të bëra nga Alfred Peza në emisionin Opinion, sipas të cilit nuk ka një dokument që informon për elementë që kërkonin të digjnin Parlamentin e Shqipërisë, sikundër informoi Presidenti Meta sot përballë Komisionit Hetimor.

‘I pavërtetë është premtimi për binjakëzimin e Lacios me Peqinin, por jo që ekziston një raport i një institucioni të lartë të sigurisë kombëtare që paralajmëronte rrezikun e djegies së Parlamentit.

Ndryshe nga mungesa e një kontrate për binjakëzimin Lazio-Peqini, dokumenti që informon Presidentin për rrezikun e djegies së Parlamentit EKZISTON dhe është I VËRTETË.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz11/09/2019 17:58

Kapterri hajdut i Peqinit, qe do binjakezote gamoret e ridhjerjes edveriste me gamoret e Peqinit!

Ha ha ha 09/09/2019 23:33

Njish komple ky keshilltari! po ku i paska ardh batuta xhanem! bingo

Shto koment

Denonco