Lajmi i fundit

Nga të shtënat drejt banesës te atentati me silenciator/ Kush është ish-deputeti që u plagos në Shkodër

Ministrin e Ramës e qëllojnë me karrige kokës, ngjarja në Gjirokastër

Ministrin e Ramës e qëllojnë me karrige kokës, ngjarja në Gjirokastër

17:51, 09/09/2019
A+ Aa A-

Gara për kryetarin e Qarkut të Gjirokastrës me sa duket ka qenë e fortë pasi ka pasur në përplasje dhe mosdakortësi mes përfaqësuesve të bazës dhe drejtuesve politik për emërimin e Lindita Rova në këtë detyrë.

Shtuar kësaj, ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar edhe një mesazh të mbërritur në adresë të tij nga një socialist, i cili shprehet se mbledhja është shoqëruar me tensione, madje gjatë saj është tentuar të goditet me karrige ministri, Bledi Çuçi.

Denoncimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Tentojne ti thyejne koken me karrige narkoministrit te familjes per rendin dhe bujqesine, Çuçi!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Berisha. Dua te denoncoj nje skandal qe ka ndodhur ne Gjirokaster. Kryetare e qarkut esht vendosur Lindita Rova. Ajo ka qene drejtoresh te DAR ku ska lene gje pa vjedhur. Burri i saj, Gjergji Rova eshte specialit ne drejtorine Peshkimit dhe Akuakultures. Ai ka qene 6 muaj ne Suedi po e ka marre rrogen vetem pse mbrohet nga Bledi Cuci. Tr gjith e njohin ne Gjirokastrr.

Dhe Linditen e ka ven Bledi Cuci pa pyetur asnji. Turpi i zotit ne mbledhje kan tentuar me i ra ne karrike cucit asnjeri nuk pranon kandidaturen e saja

Te lutem anonim se socialist jam po kta te heqin buken e femijve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku09/09/2019 23:51

Kush e paguan karrigen e thyer? Kjo është çështja, sepse vlen më shumë se sa koka e atij farë ministri.

Shto koment

Denonco