Zbulohet vendi, ja nga ku e ndoqi Rama fjalën e Metës në Komisionin Hetimor

Zbulohet vendi, ja nga ku e ndoqi Rama fjalën e Metës në Komisionin Hetimor

13:23, 09/09/2019

Ndërkohë që kreu i shtetit Ilir Meta në respekt të institucionit të Parlamentit po merrte pjesë në një seancë të Komisinit Hetimor që kërkon shkarkimin e tij nga detyra e Presidentit, drejtuesit e mazhorancës ishin mbledhur jo shumë  metra larg sallës ku po zhvillohje mbledhja ekomiosnit

Burime mediatike bëjnë të ditur se Kryeministri, Edi Rama, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së Balla e kanë ndjekur seancën dëgjimore të Presidentit Ilir Meta në Komisionin Hetimor nga zyra e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Rreth 40 minuta pas nisjes së seancës dëgjimore, kryeministri u pa duke u larguar nga zyra e kreut të Kuvendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco