Elbasani si 'Çukur'/ Taksat nuk i mbledh shteti, por të fortët me makina sportive

Elbasani si 'Çukur'/ Taksat nuk i mbledh shteti, por të fortët me makina sportive

16:55, 08/09/2019

Taksat në qytetin e Elbasanit nuk i mbledh më policia bashkiake, por disa fortë që qarkulloojnë me makina sportive.

Ky është denoncimi që një qytetar bën në Facebook-un e ish kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, situata në Elbasan ngjason shumë me atë në serialin turk "Çukur", ku ligjin e bëjnë të fortët dhe jo shteti.

“Në Elbasan taksat tani i vjelin të fortit e partisë dhe jo punonjësit e bashkisë”, shkruan Berisha, ndërsa fton të lexohet mesazhi i qytetarit dixhital.

prsh dr.berisha.doja te denoncoja bashkine elbasan.tn po kaloja pran vendit ku shesin fshataret te lagja syrja dygjeri.tn nk vijne me policat e bashkis per te mar taksat por ja dy tipa me makine sportive dhe si ganstera mire qe marin leket por edhe i shajn fshataret.ne moment mu kujtua filmi cukur me banda dhe ne el ashtu eshte bere

Me fal kisha dhe nje gje tjt i rash nr te policis elbasan por nr ishte jasht sherbimit.dr po vjen momenti qe te cohehemi dhe ti shporim kto plehra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco