Problemet në rrjetin e energjisë sollën shpërthimin ne pikën e karburantit....

Problemet në rrjetin e energjisë sollën shpërthimin ne pikën e karburantit....

15:13, 25/08/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh që jep detaje në lidhje me shpërthimin e ndodhur një ditë më parë në një karburant në rrugën Lezhë -  Laç

Teksa publikon denoncimin e qytetarit dixhital, Berisha thotë se shkak për shpërthimin  është bërë rrjeti elektrik dhe ndërprerja e energjisë elektrike.

Ja postimi i plotë i ish Kryeministrit:

Shpërthim i pikës së karburantit në Lezhë,

Plagosen 6 qytetarë nga të cilët dy rëndë.

Ndërpreja e energjisë shkaku i shpërthimit tek pika e karburantit në Lezhë

Miq, një shpërthim i një pike të karburantit në Lezhë ka plagosur mbremë 6 qytetarë, ndër të cilët dy në gjendje të rëndë. Duke ju uruar nga zemra shërim të shpejtë dhe të plotë të plagosurve, denoncoj gjithashtu gjendjen jashtë kontrolli që ekziston në segment të narkoshtetit të Edvin Mafisë.

Në një mesazh qytetari dixhital denoncon se shkak të aksidentit gjendjen mjerane të rrjetit elektrik në atë zonë dhe ndërprerjen e energjisë nga OSHE aty.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb

Shpërthimi tek Ekooil pranë kryqëzimit të Shenkollit ka ndodhur në momentin kur ka patur masë e energjisë elektrike e cila ka munguar. Ajo është një ndër zonat më të amortizuara dhe të persekutuara përsa i përket stabilitetit te energjisë elektrike . Sapo të ketë pak erë ose shi vendasit përgatiten me qirinj edhe sot që energjia elektrike paguhet rregullisht . 6 vjet asgjë Punëtori i karburantit ka shkuar të aktivojë gjeneratorin pasi janë fikur dritat dhe është krijuar shkëndija e cila ka qënë motivi i shperthimit!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku25/08/2019 15:54

Mos flisni idjotsira pa sens sepse po bëhet qesharake, njëlloj si : "Fajin e ka Saliu". "Fajin e ka Edvini". Po për Gërdecin kush shkëndijë e pat fajin? Gazi shpërthen edhe nga shkëndijat elektrike që prodhojnë bluzat e akrilikut, por më përpara duhet të ketë rrjedhje nga paisje ose bombola të amortizuara, të distributorit ose të automjetit. Jepini Edvinit atë që është e Edvinit, jepini Saliut atë që është e Saliut, asnjëri prej tyre nuk është as Jezu e as Allah.

Shto koment

Denonco