Top Channel dhe Dixhitalb drejt falimentimit/ Blushi nuk dorëzon bilancet në QKR!

Top Channel dhe Dixhitalb drejt falimentimit/ Blushi nuk dorëzon bilancet në QKR!

17:27, 23/08/2019
A+ Aa A-

Një puonjës i Top Channel ka denoncuar fshehjen e bilanceve që drejtori i kësaj medie, Ben Blushi po bën, duke e çuar këtë televizion dhe platformën Digitalb, drejt falimentimit.

Sipas punonjësit Blushi nuk çon bilancet në QKR, për herë të parë pas 18 viteve.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan se ‘Blushi, për herë të parë në 18 vjet ekzistencë të këtyre, fsheh bilancin e tyre!’

‘Blushi, për herë të parë në 18 vjet ekzistencë të këtyre, fsheh bilancin e tyre!

Pasi gjobiti në mënyrë zuzare antiligjore me 200 euro 160 mijë abonentë të Klanit duke ndërprerë kontratën e transmetimit të emisioneve të këtij televizioni në platformën Dixhitalb, Blushi nuk dorëzon në perputhje me ligjin bilancin e këtyre mediave në QKR.

Prapa fshehjes së bilancit fshihet falimentimi që shkaktoi Blushi me shkatërrimin që iu bëri këtyre mediave kombëtare.

Lexoni denoncimin e punonjësit dixhital. sb

prsh doktor,

Jam punonjes ne top chenell, ju gjithe keto kohe keni shkruajtur ne vazhdimesi per gropen qe po ja ben ben blushi top medias. tashme duket se parashikimi juaj per faliment eshte vulosur si i vertete... top ch dhe digitalb jane te vetmet media ne gjithe shqiperin qe nuk kan ber publike xhiron e bilanceve te vitit 2018 te cilat sipas ligjit duhej te depozitoheshin me se largu deri me 31 korrik...

per her te pare ne 18 vite ekzistence, topi i vjollces dhe blushit nuk ka dorezuar bilancet ne QKR dhe perkunder se ka kaluar nje muaj duket se nuk e kan ne plan ta bejne nje gje te tille... cfare po fshehin? jemi te friksuar dr se po del fjala jote, po na pret fati i libres

ps: Miq, prapa te gjitha operacioneve zuzare, meskine, xhahile me te cilat Blushi po shkaterron me sukses te plote Top Median, eshte dora e zeze e Edvin Mafise.’

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco