Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:32, 23/08/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

‘Detyra jonë ta kthejmë në revoltë politike’/ Basha në ‘Çim Peka Live’ paralajmëron një shtator të nxehtë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha paralajmëroi në ‘Çim Peka Live’ se shtatori do të nisë aty ku u la, me protesta të fuqishme për të rrëzuar Edi Ramën dhe për të mbajtur zgjedhje të lira dhe të ndershme

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/275676/detyra-jone-ta-kthejme-ne-revolte-politike-basha-ne-cim-peka-live-paralajmeron-nje-shtator-te-nxehte/

 

Basha nuk tërhiqet: ‘Taulant Balla është garantuesi politik i 3.4 milionë eurove të Toyota Yaris’

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është përgjigjur në ‘Çim Peka Live’ edhe për çështjen e Toyota Yaris si edhe paraqitjen para prokurorëve belg.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/275689/basha-nuk-terhiqet-taulant-balla-eshte-garantuesi-politik-i-3-4-milione-eurove-te-toyota-yaris/

 

A ka dokumente PD për Agim Kajmakun? Ja përgjigja që Basha jep para se të publikojë dokumentet

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i është përgjigjur në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv edhe pyetjes nëse ka dokumente që implikojnë kryebashkiakun e Vorës, ashtu si në rastin e Valdrin Pjetrit në Shkodër.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/275683/a-ka-dokumente-pd-per-agim-kajmakun-ja-pergjigja-qe-basha-jep-para-se-te-publikoje-dokumentet/

 

Basha zbulon bisedat me ndërkombëtarët: ‘Zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale njëkohësisht’

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, la të kuptohej në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv, se faktori ndërkombëtar shikon si rrugën e mundshme për të zgjidhur krizën politike në vend, mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe vendore në të njëjtën datë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/275671/basha-zbulon-bisedat-me-nderkombetaret-zgjedhje-te-parakohshme-parlamentare-dhe-lokale-njekohesisht/

 

Basha: Askush nuk i ka njohur votimet e Ramës, ndërkombëtarët pranë opozitës

Kryetari i Opozitës Lulzim Basha i ftuar në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv ka folur edhe faktorin ndërkombëtar, të cilin e cilësoi si më afër se kurrë me shqetësimet e opozitës.

‘Në gjykimin tuaj ndërkombëtarët zgjodhën stabilitetin para demokracisë, njohën votimet...

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/275666/basha-askush-nuk-i-ka-njohur-votimet-e-rames-nderkombetaret-prane-opozites/

 

Basha në 'Çim Peka LIVE': Edi Rama kërkonte viktima mes qytetarëve

 I ftuar në Syri TV, në emisionin Çim Peka LIVE, kryetari i PD Lulzim Basha është shprehur se, votimet e 30 qershorit nuk mund të konsiderohen zgjedhje.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/275661/basha-ne-cim-peka-live-edi-rama-kerkonte-viktima-mes-qytetareve/

 

Djegia e mandateve/ Basha në 'Çim Peka LIVE': Pa këtë vendim, opozita rrezikonte të kthehej në fasadë

Gjatë intervistës së tij në “Çim Peka LIVE” në Syri TV, lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi se, në 6 vite qeverisje Edi Rama e ka plaçkitur vendin dhe ka rrënuar shpresën si askush më parë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/275665/djegia-e-mandateve-basha-ne-cim-peka-live-pa-kete-vendim-opozita-rrezikonte-te-kthehej-ne-fasade/

 

Arta Marku për dosjen 184: Qeveria dhe Rilindja nuk janë `organizatë kriminale`, por `grup i thjeshtë`…

Prokurorja e përgjithshme e ashtuquajtur e përkohshme Arta Marku dhe Krimet e Rënda, kanë tentuar sërish që të “lajnë duart” nga “dosja 184” ku dalin të kapur në përgjime, gati e gjithë kupola e Rilindjes dhe qeverisë duke organizuar dhe festuar planin për vjedhjen e zgjedhjeve lokale në Dibër.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/275535/arta-marku-per-dosjen-184-qeveria-dhe-rilindja-nuk-jane-organizate-kriminale-por-grup-i-thjeshte-hellip/

 

'Mihali i Edvin Mafisë qe dënuar me burg, por kishte imunitet miqësinë me Ramën! Ja vendimi!'

Një ditë pasi qeveria shembi lokalin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo në mënyrë demostrative, për skandalin që ai shkaktoi me turistët e huaj dhe njollën që i vuri vendit në pikun e sezonit turistik, del në dritë një element domethënës: Kokëdhima duhej të ishte në burg, për shkak se ishte dënuar për ndërtimin e një muri pa leje 11 metra të gjatë dhe të gjërë, përreth lokalit të tij.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/275508/mihali-i-edvin-mafise-qe-denuar-me-burg-por-kishte-imunitet-miqesine-me-ramen-ja-vendimi/

 

FOTO/ Ja kush është i plagosuri i sotëm në Tiranë, çfarë tha pronari i vilës në polici

Policia ka zbardhur emrin e punëtorit i cili u gjend i plagosur me një plumb në kokë ditën e sotme ndërsa punonte për riparimin e kondicionerëve në një vilë trekatëshe në rrugën ‘Muhamet Gjollesha’ në Tiranë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/275629/foto-ja-kush-eshte-i-plagosuri-i-sotem-ne-tirane-cfare-tha-pronari-i-viles-ne-polici/

 

Shpërndahet parlamenti i Kosovës, vendi shkon në zgjedhje

Deputetët e Kosovës sot kanë votuar shpërndarjen e Kuvendit. Me 89 vota për u bë shpërbërja e Kuvendit. Në sallë ishin 106 deputetë. Nje deputet ishte kunder.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/275528/shperndahet-parlamenti-i-kosoves-vendi-shkon-ne-zgjedhje/

 

Merkel përkujton ‘Zinxhirin e Baltikut’ kundër pushtimit sovjetik

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka përkujtuar qindra mijëra persona që janë rreshtuar në tri shtetet baltike 30 vjet më parë, për të krijuar atë që do të njihej më vonë si Rruga Baltike, në shenjë proteste kundër pushtimit sovjetik.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/275657/merkel-perkujton-zinxhirin-e-baltikut-kunder-pushtimit-sovjetik/

 

‘Telenovela’ Neymar-Barça, PSG merr vendimin e madh final!

Tjetër kapitull në telenovelën “Neymar”.

Çdo minutë vijnë lajme kontradiktore, por së fundmi është francezja “Le Parisien” e cila raporton se PSG ka refuzuar ofertën e Barcelonës për sulmuesin brazilian.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/275667/telenovela-neymar-barca-psg-merr-vendimin-e-madh-final/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco