‘Dosja ‘184’, taksa që Arta Marku i pagoi Ramës që ta emërojë Prokurore të Përgjithshme’

‘Dosja ‘184’, taksa që Arta Marku i pagoi Ramës që ta emërojë Prokurore të Përgjithshme’

17:41, 22/08/2019

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, duke komentuar zhvillimet e fundit me dosjen 184 që u zhvendos në Dibër, tha nga studio e Neës 24, se kjo ishte taksa që Arta Marku i pagoi Edi Ramës, për ta bërë Prokurore të Përgjithshme.

Mustafaj tha se dërgimi i dosjes në periferi, do të thotë se Prokuroria e Krimeve të Renda ka kapitulluar para presionit, dhe se presionin sipas tij, e bën qeveria, askush tjetër.

Mustafaj shtoi se një prokurori rrethi e ka të pamundur të hetojë zyrtarë të lartë, ministra apo deputetë.

Ndërkohë, duke e cilësuar akt të rëndë, Mustafaj pohoi se kjo është kryer nga Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi 22/08/2019 18:36

te gjitha institucionet ne shqiperi dirigjohen nga gangesteri Rama, jo thjeshte jane te kapura, eshte vet Rama prokuror, vet Rama gjykates, vet Rama perendi.......ju apo ne presim qe Rama te hetoj ramen, qe rama te arrrestoj ramen, qe rama te denoj ramen.....Gango Rama eshte i plotfuqishmi, me nje bande shume te madhe gangeterash e oligarkesh qe e mbrojne.shqiperija ne duar te mafias

Gramoz22/08/2019 18:31

Kjo eshte fytyra e vertete e katnares se Ulsi katnarit surrat nallonia e narkoprokurorise se Edver Taqi Erdomutit!

Shto koment

Denonco